Fotbalisté Zlína se udrželi v boji o postup do první ligy

ZLÍN

Fotbalisté Zlína si udrželi teoretickou naději na návrat do první ligy. V dohrávaném utkání 26. kola druhé nejvyšší soutěže dnes porazili i díky dvěma penaltám Třinec 3:1 a dvě kola před koncem ztrácejí ze třetí příčky čtyři body na druhé místo, které drží Ústí nad Labem.

V případě bodové ztráty Zlína mohli postup na dálku slavit hráči Ústí, ale domácí tým od začátku bojoval o vítězství. První šanci sice ještě Kroupa po Žůrkově přesném centru nezužitkoval, ve 25. minutě však proměnil penaltu, kterou rozhodčí nařídil za Turkovo sražení ve vápně. Třinecký obránce Bednarek navíc putoval pod sprchy.

Domácí se nadechli k dalšímu náporu, v největší šanci však po Kroupově přiťuknutí zaváhal Elšík. A tak přišel trest. Svou jedinou šanci hosté bravurně proměnili, když pět minut před přestávkou Szmek vymetl hlavou horní růžek Skácelovy branky.

Úvod druhého poločasu patřil opět Zlínu. Domácí ze svého tlaku vytěžili po deseti minutách také rozdílovou branku. Novák našel ve vápně volného Žůrka, jenž zblízka prostřelil Bruka. Poté se aktivita přesunula na třinecké kopačky a brankář Skácel postupně musel likvidovat dvě dělovky Cepláka i volej Marošiho. Zlín se mohl uklidnit 12 minut před koncem, Šmahajův technický pokus ovšem mířil těsně vedle. Definitiva přišla až v předposlední minutě, kdy po Lebkově ruce proměnil Kroupa i druhou penaltu.

Druhá fotbalová liga, 26. kolo:
Zlín - Třinec 3:1 (1:1)
Branky: 25. a 89. Kroupa obě z pen., 55. Žůrek - 40. Szmek. Rozhodčí: Příhoda - Novák, Koval. ŽK: Vozábal - Matůš, Chlebek. ČK: 24. Bednarek (Třinec). Diváci: 1025.
Zlín: Skácel - Kroča, Zbožínek, Elšík, Jelínek - Šmahaj, Vozábal (70. Šrom), Abraham, Novák (81. Pazdera) - Žůrek (90. Kurtin), Kroupa. Trenér: Minář.
Třinec: Bruk - Hupka, Chlebek, Lisický, Bednarek - Malíř, Ceplák, Maroši, Doležal (76. Joukl) - Szmek, Matůš (72. Eismann). Trenér: Neček.
Druhá fotbalová liga, 28. kolo:
Hlučín - Most 0:2 (0:0)
Branky: 58. Frnoch, 63. Schut. Rozhodčí: Hájek - Kordula, Peřina. ŽK: Schut, Jendruščák (oba Most). Diváci: 1010.
Hlučín: Hanuš - Dohnálek, Bogdaň, Švrček, Bartošák - Sokol (59. Dobeš), Javorek, Mozol, Žižka (73. Koubek) - Gulajev, Hošek (80. Dzierzega). Trenér: Daněk.
Most: Paleček - Knakal, Běloušek (54. Bodeček), Nesvadba, Fleišman - Da Silva (86. Štumpf), Jedinák, Hofmann, Schut, Jendruščák - Frnoch (80. Ruseckij). Trenér: Štefko.