Rubriky:

Národní liga

VIDEOPŘENOS: Fotbalová Dukla se vydává za svým postupovým snem

5. března 2011 13:42 - PRAHA

Před sedmnácti lety pražská Dukla scénu nejvyšší fotbalové soutěže opustila, po sedmnácti letech má obrovskou příležitost se na ni vrátit. Do druholigového jara vstupuje s čtyřbodovým náskokem před druhou Vlašimí a pětibodovým před třetí Jihlavou. „Bude to cesta dlouhá a těžká, ale uděláme vše proto, abychom postoupili,“ ujišťuje před dnešním prvním jarním zápasem s Čáslaví kapitán Dukly Patrik Gedeon.

 

fkdukla.cz

Dukla na úvod druholigového jara přivítá od 14.30 na Julisce Čáslav a stejně jako na podzim můžete utkání sledovat v přímém videopřenosu na http://fotbal.sport.cz/fotbal/dukla/. „V březnu jsme se vrátili k úředním termínům zápasů, aby nás nezaskočily klimatické podmínky. Od dubna však zase chceme hrát v pátek, abychom do ochozů přilákali diváky,“ vysvětluje šéf Dukly Martin Lafek, proč se jeho klub vrátil k sobotním termínům.

Diváci jsou vůbec velkým problémem Dukly, která se je snaží do ochozů nalákat všemi možnými způsoby. Proto třeba mají fanoušci z Prahy 6 a Prahy 11 na Julisku vstup zdarma, proto klub slibuje, že jestliže některé utkání skončí nudným výsledkem 0:0, dostanou návštěvníci padesát piv zdarma. „To proto, že chceme hrát i na jaře atraktivní útočný fotbal,“ připomíná další z mužů ve vedení Dukly Petr Voženílek.

Právě útočným pojetím by si měl tým z Julisky cestu do ligy proklestit. Jeho ofenzivní síla přes zimu totiž narostla, neboť Kamerunec Chigou v Dukle zůstal a ze Sparty navíc přišel na roční hostování další střelec Martin Jirouš. „A máme tady třeba i mladého Patrika Svobodu z Kladna či Honzu Pázlera ze Slavie. S posílením mužstva jsem spokojen, navíc se dali do kupy i Gedeon, Mikula a Vrzal, kteří nám na podzim dlouho chyběli,“ přitakává trenér Luboš Kozel.

„Přišel jsem, abych s Duklou postoupit do ligy. Všechno ostatní by bylo obrovským zklamáním,“ potvrzuje i nová akvizice Martin Jirouš, že se tým z Julisky chce po sedmnácti letech na scénu nejvyšší soutěže zase vrátit.

zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Národní liga

Filtr článků - Národní liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..