Rubriky:

Národní liga

Unikli jsme ze sestupových příček, ale musíme dál bojovat, říká mostecký kouč Zach

23. dubna 2012 17:37 - Most

Se šestibodovým mankem na nesestupové příčky vstupovali fotbalisté Baníku Most do jarní části druhé ligy. Do konce sezóny zbývá ještě šest kol, ale severočeský celek už má boj o záchranu ve svých rukou. Předposlednímu místu se už vzdálil na solidní tříbodový rozdíl. To je dobrá výchozí pozice pro finiš soutěže.

Mostečtí v minulém kole zdolali MFK Karviná. „Narazili jsme na soupeře, který by se v případě svého vítězství přiblížil na dva body k druhému místu v tabulce. Věděli jsme tudíž o karvinské motivaci. Snažili jsme se hrát ofenzivně, ale museli jsme si hlídat i defenzivu. Jsem rád, že jsme zápas odehráli vzadu na nulu," konstatoval mostecký trenér Michal Zach po vítězství 1:0.

Čekal, že jeho tým udělá během jara takové vzestupné kroky? „To se dalo těžko odhadovat. Chtěli jsme nejprve zmenšit ztrátu a únik z patnáctého místa se nám povedl díky nynější vítězné sérii. Těch devět bodů v řadě nám hodně pomohlo. Ale zdaleka není nic jistého. Potřebujeme v tomto trendu pokračovat," uvažoval kouč.

Góly střílí stoper Hofmann

Současným hrdinou Mostu je stoper Stanislav Hofmann, který skóroval pokaždé v posledních třech vítězných zápasech. „Dokázal se dostat k odraženým míčům po standardních situacích. Má dobrou kopací techniku. Dá se předpokládat, že si ho všimne někdo z první ligy," řekl Zach na adresu 21letého fotbalisty.

Nad poznámkou, že střelecky táhne tým, se Stanislav Hofmann jen pousmál. „Nevím, jestli se to dá takhle říci. Měl jsem i trochu štěstí, že to tam spadlo. Hlavní je, že sbíráme body. Ve druhé lize se dá hrát s každým."

Svoji budoucnost zatím neřeší. „Prioritní je záchrana. V Mostě jsem vyrůstal, za zdejší klub hraji od nejmladších žáků, jsem patriot. A je pro mě důležité, abychom soutěž uhájili," tvrdil Hofmann, jehož otec je u stejného mužstva asistentem trenéra Zacha. Jak to jde dohromady? „Ze začátku jsem to měl těžké. Když se mi nedařilo a hrál jsem, tak lidi říkali, že je to z protekce. Ale teď si myslím, že podávám už delší dobu výkony na dobré úrovni, a nikdo nemůže proti tomu nic namítat," pravil s úsměvem.

V mosteckém áčku je už čtvrtou sezónu. „V dorostu jsem dal za sezónu šestatřicet gólů a trenéři si mě hned vzali do druhé ligy dospělých. Držím se v kádru, který se přitom dost mění. Uvidíme, co bude v létě," zakončil Hofmann.

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..