Budějovice - Ústí 0:2České Budějovice v druhé lize potřetí za sebou prohrály

České Budějovice

Fotbalisté Českých Budějovic v druhé lize potřetí za sebou prohráli. V 6. kole doma podlehli Ústí nad Labem 0:2. V tabulce jsou šestí, jejich severočeští přemožitelé se posunuli na druhé místo.

V 6. minutě našel nový muž v domácí sestavě Deli přesným pasem Linharta, který postupoval sám na ústeckého brankáře, ale nepřekonal ho. O minutu později vypálil z velké dálky hostující Vaněk, gólman Daněk situaci podcenil a byl rád, že míč zastavilo břevno.

Po zaváhání ústecké obrany pak zakončil rychlou akci Benát, ale ve slibné pozici vysoko přestřelil. Domácí dál tlačili, ale do vedení se dostalo Ústí. Po půlhodině hry doputovala Vackova tečovaná přihrávka do vápna až k volnému Leiblovi, který otevřel skóre.

O šest minut později chyboval Deli, který poslal Daňkovi příliš krátkou malou domů, u míče byl dříve Dvořák a Ústí vedlo už 0:2. Druhá půle se poté změnila v marné dobývání branky hostů. Kalod po Hanzlíkově centru nezamířil přesně, trestný kop z hranice vápna poslal Benát jen do zdi. Závěr duelu už ze strany domácích poznamenala křeč.

Fotbalová národní liga - 6. kolo:
České Budějovice - Ústí nad Labem 0:2 (0:2)
Branky: 30. Leibl, 36. Dvořák. Rozhodčí: Nenadál - Vlasjuk, Hock. ŽK: Rakovan, Hanzlík, Němec - Zukič, Peterka, Dvořák. Diváci: 2090.
Č. Budějovice: Daněk - Klesa, Lengyel, Deli, Hanzlík - Novák - Linhart, Rakovan (66. Funda), Benát (83. Rýdel), Machovec (46. Němec) - Kalod. Trenér: Hoftych.
Ústí n. L.: R. Novák - M. Zeman, Vaněk, M. Valenta, L. Dvořák - Zukič - Vacek, J. Peterka, Leibl (73. Pavlata) - Moulis (90. Veverka), Smola (69. Mujagič). Trenér: Přerost.