Ostrava - Táborsko 1:0Ostrava po dvou remízách zabrala

Ostrava

Fotbalisté Ostravy ve 24. kole druhé ligy doma zdolali Táborsko 1:0 a po dvou remízách za sebou opět naplno bodovali. Baník na druhém místě tabulky udržel osmibodovou ztrátu na vedoucí Olomouc. Třetí Opava na svém hřišti porazila České Budějovice 2:1 a zůstala pět bodů za Ostravou.

V Ostravě byla v prvním poločase obě mužstva dlouho nepřesná ve střelbě. Až těsně před přestávkou Jakubov poslal míč do šestnáctky a Slovák Hlinka na zadní tyči přesně zakončil.

Ostrava po změně stran pojistku nepřidala. Největší domácí šanci v 78. minutě zahodil střídající Mičola, který vypálil nad branku. V závěru mohl vyrovnat Džafič, ale také minul. Baník tak doma vyhrál jedenácté z dvanácti utkání v této druholigové sezoně.

Opava měla od začátku velký tlak i šance, ale gólově se prosadila až po změně stran. Nejprve v 47. minutě Schaffartzik proměnil penaltu a deset minut před koncem přidal pojistku náhradník Jurečka. Benát v nastavení už porážku pátých Budějovic jenom zmírnil.

24. kolo druhé fotbalové ligy:
Baník Ostrava - MAS Táborsko 1:0 (1:0)
Branka: 45. Hlinka. Rozhodčí: Dubravský - Myška, Šimáček. ŽK: Hučko, Hlinka - Ciku, Toml, Navrátil, Javorek, Kučera. Diváci: 3934.
Ostrava: Vašek - Sus, Pokorný, Zápotočný, Hučko - Nerad (59. Mičola), Hlinka - Hrubý, Mondek, Helešic (59. Granečný) - Jakubov (82. Urgela). Trenér: Petržela.
Táborsko: Toma - Zavadil, Navrátil, Toml, Hanzlík - Kalvach - Ciku (72. Dordevič), Džafič, Kučera (69. Klusák), Javorek - Musiol (72. Mršič). Trenér: Nádvorník.
SFC Opava - Dynamo České Budějovice 2:1 (0:0)
Branky: 47. Schaffartzik z pen., 81. Jurečka - 90.+2. Benát. Rozhodčí: Franěk - Polák, Boček. ŽK: Schaffartzik, Janetzký - Wermke, Táborský, Hála. Diváci: 2853.
Opava: Fendrich - Hrabina, Radič, Žídek, Helebrand - Schaffartzik - Jursa (87. Mozol), Janetzký, Zapalač (80. Puškáč) - Kuzmanovič (67. Jurečka), Smola. Trenér: Skuhravý.
Č. Budějovice: Křížek - Klesa, Havel, P. Novák (54. Hála), Kladrubský - Pešek, Benát, Čavoš, Funda - Wermke (70. Kouadio), Táborský. Trenér: Trenér: Lerch.