Jarolím pomohl přihrávkou na gól k remíze s Bayernem

BERLÍN

Fotbalisté Hamburku získali v německé lize cenný bod za remízu 1:1 na hřišti Bayernu Mnichov, jehož náskok v čele tabulky po 21. kole přesto vzrostl na čtyři body. Hosté dokonce vedli od 60. minuty zásluhou Chorvata Oliče, kterému přihrál na gól český záložník David Jarolím. Domácí však rychle odpověděli zásluhou Brazilce Zé Roberta.

Více branek v Allianz Areně nepadlo. Ve druhé minutě nastavení byl po druhé žluté kartě za protesty vyloučen domácí záložník Van Bommel. Hamburk klesl v tabulce na čtvrté místo, má však stejně bodů jako třetí Leverkusen.

Rovněž výsledkem 1:1 skončilo utkání dvou adeptů na sestup Norimberku s poslední Chotěbuzí. Domácí se dostali v 58. minutě do vedení zásluhou Engelhardta, kterému přihrál český útočník Jan Koller. Už o minutu později vyrovnal DánSörensen, při jehož střele se příliš nevyznamenal gólman Jaromír Blažek.

Koller i Tomáš Galásek odehráli za Norimberk celý zápas, útočník Chotěbuzi Michal Papadopulos byl v 71. minutě střídán.

Bundesliga - 21. kolo:
Bayern Mnichov - Hamburk 1:1 (66. Zé Roberto - 60. Olič), Norimberk - Chotěbuz 1:1 (58. Engelhardt - 59. Sörensen).