Rubriky:

Německo

Drobný by se měl po měsíci vrátit do branky Herthy Berlín

14. října 2009 16:35 - BERLÍN

Fotbalisté Herthy Berlín by se měli o víkendu dočkat toužebně vyhlíženého comebacku brankářské jedničky Jaroslava Drobného. Devětadvacetiletého českého gólmana sice při návratu po zranění zbrzdily další zdravotní potíže, i tak by měl v sobotu proti Norimberku opět po měsíci stát v brance Herthy.

 

Fabrizio Bensch, Reuters

Drobný si v polovině září v duelu Evropské ligy proti Ventspilsu natáhl zadní stehenní sval pravé nohy, kvůli čemuž přišel o velmi pravděpodobnou pozvánku do české reprezentace pro kvalifikační dvojzápas proti Polsku a Severnímu Irsku. Při návratu k tréninku měl navíc menší problém s plotýnkami a také palcem na levé ruce.

Dnes už nicméně Drobný opět naplno trénoval se svými spoluhráči a absolvoval všechna cvičení. "Vycházím z toho, že je v pořádku," řekl agentuře DPA mluvčí berlínského klubu Peter Bohmbach.

Návrat Drobného má pro Herthu mimořádný význam, protože i kvůli problémům s brankáři klesl čtvrtý klub uplynulého ročníku bundesligy až na dno tabulky. Devatenáctiletý náhradník Sascha Burchert totiž při svém debutu mezi elitou nebyl schopen zvládnout nervozitu a nově angažovaný gólman Timo Ochs nebude moci kvůli svalovému zranění chytat ještě dva týdny.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..