Rubriky:

Německo

Hannoverský Štajner po fotbalovém masakru: Sedm gólů? To nepamatuji

19. dubna 2010 10:41 - MNICHOV

Fotbalista bundesligového Hannoveru Jiří Štajner cestoval do Mnichova na zápas s Bayernem v narvaném vlaku, protože letadla nelétala. V bavorské metropoli pak ale zažil masakr. Jeho tým podlehl 0:7 a vyrovnal nelichotivý klubový rekord. „Bayern nás ničil, byl o třídu jiný prakticky ve všem,“ řekl po utkání Štajner.

 

Axel Heimken), ČTK/AP

Minule váš Hannover pokořil silné Schalke, v tomhle kole jste dostali sedm gólů na hřišti Bayernu, dalšího adepta na bundesligový titul... Co se stalo?
Byli jsme z toho vykulení. Bayern nás ničil. Byl o třídu jiný. Lepší. Prakticky ve všem.

Vyrovnali jste nelichotivý klubový rekord: 0:7 - to je jako ve Stuttgartu před 24 lety. Vy sám jste někdy takovou porážku na hřišti zažil?
Sedm gólů, pokud vím, jsem nikdy nedostal.

Po karetním trestu jste se vrátil do sestavy, ale střídal jste o poločase, asi jste nebyl nadšený z toho, co se seběhlo...
Rád jsem nebyl. A o přestávce jsem se zdržel ve sprše a když jsem přišel v 52. minutě na lavičku, nebylo to 3:0, ale už 5:0. Bayernu vycházelo vše.

Klesli jste na 17. místo, máte drsný los na závěr. Příště Leverkusen bojující o Ligu mistrů. A na úplný konec přímý souboj se sestupem ohroženou Bochumí.
Je to otevřené. Řekl bych, že Bochum má ještě těžší soupeře než my. Nás čeká i Gladbach, který už je na tom dobře. Uvidíme.

Výluka letového provozu vám prý pořádně zkomplikovala cestu do Mnichova...
Měli jsme letět, nakonec jsme jeli vlakem. V tom by nebyl problém. Jezdíme tak běžně. Jenže teď jsou vlaky narvané. Navíc ten, který měl jet ještě před naším, zrušili. Cestující z něj měli místenky a pochopitelně taky chtěli sedět. Takže se to muselo řešit. Z kraje cesty někteří naši hráči neseděli.

Jak dlouho trvá cesta z Hannoveru do Mnichova?
Čtyři a půl hodiny, zpátky jsme jeli sedm hodin autobusem.

Zažil jste kdysi i fotbal na venkovské úrovni, jelo mužstvo někdy na stojáka na zápas?
Tak to si nevzpomínám.

Zmíněná Bochum má podle všeho asi nejhorší formu a mužstvo z těch, co jsou u dna...
Nejhorší je Freiburg. Bochumi se sešel nepříznivý los. Ale vyjde to asi tak, že právě s ní budeme hrát o udržení. I když teď to spíš vypadá na boj jen o baráž.

V zimě do Hannoveru přišel Koné ze Sevilly coby hvězda, jenže teď je zraněný. Nechtělo to po nezdařeném podzimu v zimě posílit ještě více?
Přišli i jiní. Také Elson do středu zálohy. Jenže i on se zranil. Nějak to na nás všechno padá.

Podzimní rána v podobě sebevraždy skvělého brankáře Enkeho je ještě na týmu znát, nebo jsou nezdary spíše čistě fotbalová záležitost?
Tak určitě se to projevilo. Ale hlavně je to fotbalové.

Trenér Slomka, u týmu v sezóně už třetí, vás přece jen zvedl, za posledních šest zápasů jste měli lepší bilanci než třeba Bayern. Co ještě chybí Hannoveru, aby se zachránil?
Podáváme nevyrovnané výkony. Když Slomka přišel, dokázali jsme opakovaně vítězit, to je zlom. Ale přijdou i mrtvé zápasy. Ale špatná série potká každého. Bochum nevyhrála už devět utkání.

Jak se chopil šance brankář Fromlowitz? Není toho na něj moc?
Je to mladý gólman, něco se občas nepovedlo, ale celkově je v klidu, zvládá to. S Bayernem to měl těžké. Proti Leverkusenu to snad vyjde líp.

V Hannoveru jste zažil spoustu pohodových let. Jak to vypadá s vaší budoucností, když je ohrožen pádem?
Smlouvu mám i na příští sezónu. Asi zůstanu.

Máte za sebou duely s prvními dvěma týmy tabulky. Kdo bude podle vás mistrem?
Kvalita i los je na straně Bayernu.

Václav Procházka, Právo

Zrušit


Časová osa: Německo

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..