Bayern - Leverkusen 1:2Rekordní sérii Bayernu ukončila domácí porážka s Leverkusenem

Mnichov

Fotbalisté Bayernu Mnichov prohráli s Leverkusenem 1:2 a přišli o svou vítěznou šňůru z úvodu německé ligy. Jejich náskok na druhé místo, na které se díky sobotní výhře 1:0 nad Norimberkem posunulo Schalke, se ztenčil na čtyři body.

Útočník Leverkusenu Stefan Kiessling se zasloužil jedním gólem o senzační výhru svého týmu na hřišti Bayernu Mnichov.

Bayern před týdnem deklasoval Düsseldorf 5:0 a stanovil osmou výhrou z úvodních osmi kol nový bundesligový rekord. V neděli však poprvé víc než jednou inkasoval, což znamenalo porážku. Do vedení poslal soupeře po kombinační akci Kiessling, poměrně špatně hrající Bayern ale vyrovnal v 77. minutě hlavičkou Mandžukiče.

Místo obratu mnichovského celku v závěru přišel z protiútoku úder hostů. Sam zakončoval nepřesně, ale jeho hlavičku srazil do protipohybu vlastního brankáře Neuera Boateng. Bayer, který se musel obejít bez zraněného obránce Michala Kadlece, vyhrál v Mnichově poprvé po 23 letech.

Frankfurt prohrál ve Stuttgartu 1:2 a přepustil druhou příčku Schalke. Eintracht sice dokázal po hodině hry zásluhou Meiera odpovědět na brzkou branku Gentnera, jenže šest minut před koncem zařídil Stuttgartu první domácí výhru v sezóně Ibiševič.

Německá fotbalová liga - 9. kolo:
Stuttgart - Eintracht Frankfurt 2:1 (6. Gentner, 84. Ibiševič - 67. Meier)
Bayern Mnichov - Leverkusen 1:2 (77. Mandžukič - 42. Kiessling, 87. vlastní Boateng)
Hannover - Mönchengladbach 2:3 (48. Schlaudraff, 53. Diouf - 70. Domínguez, 77. Brouwers, 79. Arango).