Rubriky:

Německo

Žádná Anglie. Trenér Guardiola si prý vybral Bayern, v mnohém se totiž podobá Barceloně

12. prosince 2012 08:08 - Mnichov

Na lavičku kterého věhlasného týmu usedne španělský trenér Josep Guardiola? S jednoznačnou odpovědí přispěchal tento týden britský deník Sunday Times - někdejší úspěšný kouč Barcelony prý nezamíří na britské ostrovy, jak se spekuluje, ale vydá se do Mnichova. Místní Bayern ho láká z mnoha důvodů - tím hlavním má být fakt, že řízení bavorského týmu se v mnoha směrech podobá jeho předchozímu angažmá v Barceloně.

 

Jan Handrejch, Právo

Chelsea, Manchester City, Bayern Mnichov. Tyto tři kluby se údajně tlučou mezi sebou, aby Guardiolu získaly v příští sezóně na svou lavičku. Dlouho se zdálo, že právě londýnský klub bude další štací španělského kouče, teď se celá záležitost komplikuje. Jednačtyřicetiletý Španěl, který momentálně čerpá novou energii v USA, si už údajně vybral Bayern Mnichov.

Německý klub v současné době úspěšně trénuje Juup Heynckes, jeho kontrakt však na konci června vyprší a šéf bavorského celku Karl-Heinz Rummenigge mu zatím novou smlouvu nepředložil. Údajně čeká na to, jak se rozhodne Guardiola.

Ten během svého působení na lavičce Barcelony vyhrál 14 trofejí a teď vybírá z hromady nabídek příštího angažmá.

Oficiálně sice Guardiola žádné rozhodnutí neučinil, prý už si ale vybral bavorský tým. „Guardiola obdivuje profesionální způsob, jakým fungují bundesligové kluby. V týmu pracují legendy, které fotbalu rozumí a trenér má volnou ruku, soustředí se pouze na svou práci. Líbí se mu také vyvážený kádr Bayernu, který má řadu zahraničních hvězd i vlastních odchovanců. Jejich propracovaný systém mládežnické akademie je podobný tomu v Barceloně. To se Pepovi velmi zamlouvá," tvrdí zdroj britského listu.

jis, Sport.cz

Kam zamíří v příští sezóně trenér Pep Guardiola?

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..