Rubriky:

Německo

Dostanou Rudí ďáblové košem? Guardiola chce barcelonského Thiaga do Bayernu

11. července 2013 14:15 - Mnichov

Nový kouč mnichovského Bayernu Pep Guardiola má jedinou touhu - chtěl by do kádru Thiaga Alcántaru z Barcelony. „Už jsem o něm mluvil s Rummeniggem i Sammerem a vysvětlil jim, proč bych chtěl právě jeho," potvrdil Guardiola, že o dvaadvacetiletého záložníka má eminentní zájem a s klubovým vedením o něm jednal. „Je to jediný hráč, kterého do Bayernu chci."

 

Ariel Schalit, ČTK/AP

Přitom už se mělo za hotovou věc, že Thiago vyhlášený nejlepším hráčem nedávného evropského šampionátu jedenadvacítek v Izraeli, odejde z Nou Campu do Manchesteru United. Podle britského listu Guardian se už v tomto týdnu měl stát první posilou nového manažera anglických šampionů Davida Moyese za 17 miliónů liber (513 miliónů korun).

Dvaadvacetiletý záložník, který už odehrál tři zápasy i za španělský reprezentační A tým a Barcelonou letos slavil mistrovský titul, má na Old Trafford dostat podle Guardianu smlouvu na pět let.

Nyní ovšem o autora hattricku z finále ME do 21 let, v němž Španělsko porazilo Itálii 4:2, projevil zájem vítěz Ligy mistrů a hlavně kouč Guardiola, který uvedl záložníka na scénu velkého fotbalu a dal mu první šanci v Barceloně. To by mohlo sehrát při rozhodování dvaadvacetiletého fotbalisty, jenž je synem brazilského mistra světa Mazinha, hodně důležitou roli. Zvláště, když po odchodu Guardioly přestal v katalánském velkoklubu pravidelně hrát a většinou vysedával jen na lavičce jako náhradník.

Guardiola: Chci Thiaga, nikoho jiného

„Znám ho velice dobře a v hierarchii mých vyhlédnutých posil je na prvním místě. Nemyslím, že by měl nastat problém s tím, že ve středové řadě Bayernu je přetlak. Seděl jsem s vedením klubu a mluvil jsem s ním o hře, kterou chci s mužstvem praktikovat. Potřebujeme do ní jeho speciální kvalitu," vysvětloval své přání Guardiola.

Podle jeho mínění i Thiago na nabídku Bayernu uslyší. „Nikdo neopustí Barcelonu, pokud má pocit, že bude moci v jejím mužstvu hrát. A Thiago ten pocit nemá a přitom hrát chce," tvrdil extrenér Barcelony, že transfer dvaadvacetiletého záložníka by mohl být schůdný.

„Předložil jsem vedení svůj návrh a teď čekám na jeho rozhodnutí. Pokud řekne ne, bude to také v pořádku. Thiago je jediným hráčem, kterého do Bayernu chci. Jeho a nikoho jiného. I to jsem vedení řekl," potvrdil Guardiola.

jsv, zp, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Německo

Filtr článků - Německo


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..