Hamburk s Drobným a Jiráčkem se zachránil v německé lize

Fotbalisté Hamburku remizovali v odvetném utkání baráže na půdě Fürthu 1:1 a i v příští sezóně si zahrají německou nejvyšší soutěž. Tým, v jehož dresu nastoupili od první minuty brankář Jaroslav Drobný a záložník Petr Jiráček, zůstává jediným mužstvem, které z bundesligy ještě nikdy nesestoupilo.

Brankář Jaroslav Drobný jásá poté, co se jeho Hamburk udržel v bundeslize.

Brankář Drobný, který po zranění týmové jedničky Reného Adlera odchytal již úvodní zápas v Hamburku, dostal šanci také v odvetě a mohl se radovat již po necelé čtvrthodině utkání. Po rohovém kopu se prosadil hlavou Pierre-Michel Lasogga. Drobný lovil míč z vlastní branky po necelé hodině hry, když se ve skluzu trefil domácí Stephan Fürstner.

Šest minut před koncem zápasu Drobný zachránil Hamburk reflexivním zákrokem po hlavičce Niclase Füllkruga z malého vápna. Hamburk tak díky brance vstřelené na hřišti soupeře zachránil bundesligovou příslušnost.

Baráž o účast v německé fotbalové lize, odveta:
Fürth - Hamburk 1:1 (59. Fürstner - 14. Lasogga), první zápas 0:0, Hamburk se udržel v nejvyšší soutěži.