Ingolstadt - Dortmund 0:4Dortmund si v bundeslize připsal další vysokou výhru a přeskočil Bayern

Berlín

Fotbalisté Dortmundu zůstali po dvou kolech německé ligy bez ztráty bodu. Na hřišti nováčka Ingolstadtu vybojovali vítězství 4:0 zásluhou gólů z druhé půle a díky lepšímu skóre se zařadili na první místo tabulky před obhájce titulu Bayern Mnichov.

Fanoušci v Ingolstadtu poprvé dostali příležitost navštívit bundesligu a až do úvodu druhé půle mohli při této premiéře dokonce doufat v bodový zisk. V 55. minutě se ale Dortmund přece jen dočkal vedoucí branky, když se prosadil obránce Matthias Ginter.

Ve zbytku duelu už potvrzoval favorit svou převahu. Za pět minut zvýšil z pokutového kopu Marco Reus, v závěru završili skóre Šindži Kagawa a Pierre-Emerick Aubameyang.

Dortmund zopakoval výsledek z úvodního kola s Mönchengladbachem a společně s duelem 4. předkola Evropské ligy s Odds Grenland (4:3) nastřílel potřetí za sebou čtyři branky.

Německá fotbalová liga - 2. kolo:
Ingolstadt - Dortmund 0:4 (55. Ginter, 60. Reus z pen., 84. Kagawa, 90.+1 Aubameyang)
Mönchengladbach - Mohuč 1:2 (54. Herrmann - 42. Samperio, 79. Clemens).