Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Jihlavský fotbalista Šourek podepsal smlouvu se Slavií

2. července 2007 15:17 - PRAHA/JIHLAVA

Čtyřiadvacetiletý obránce Vysočiny Jihlava Ondřej Šourek podepsal smlouvu s pražskou Slavií. Fotbalista má ale v Jihlavě platný kontrakt do konce letošního roku a nyní záleží na dohodě klubů, zda do Slavie přijde již v letní, či až v zimní přestávce.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

V Jihlavě bylo Šourkovi nabídnuto prodloužení smlouvy, hráč ale dal přednost prvoligovému angažmá a případnému startu v kvalifikaci o Ligu mistrů. Pokud se však kluby nedohodnou na přestupové částce, stráví hráč v Jihlavě ještě celou podzimní sezónu.

Šourek působí v Jihlavě již od roku 1996. "Odvedl zde velmi cenné služby a my samozřejmě chápeme jeho motivaci oblékat dres jednoho z nejslavnějších českých klubů. Na druhou stranu nechceme tým oslabovat. Pokud odejde již v létě, tak s určitostí půjde o jediný přestup našeho fotbalisty," uvedl v pondělí ředitel FC Vysočina Zdeněk Tulis v tiskové zprávě.

Jihlavský stoper se o zájmu Slavie poprvé dozvěděl z novin, teprve poté jej funkcionáři kontaktovali. "V mém rozhodování sehrála svoji roli i vidina evropských pohárů, vysoké ambice Slavie a samozřejmě i krásný stadión, který nyní v Edenu roste. Myslím si, že ve čtyřiadvaceti na to mám ideální věk," řekl Šourek.

Věří, že do Prahy zamíří už v letní přestávce. "Bylo by to určitě rozumné řešení pro všechny strany. Z Jihlavy v žádném případě nechci odcházet ve zlém. Zažil jsem zde krásné roky, mám velmi dobré vztahy s vedením a rád bych se do tohoto klubu jednou vrátil," dodal.

S fotbalem začal v Ledči nad Sázavou, odkud se přes Havlíčkův Brod přesunul do Jihlavy a už na jaře 2001 si v sedmnácti letech připsal první druholigový start. Nechyběl ani u největších úspěchů Vysočiny: v sezóně 2003/04 přispěl k postupu do semifinále Poháru ČMFS a o rok později se svými spoluhráči vybojoval historický postup do první ligy. V nejvyšší soutěži Šourek nastoupil k 24 zápasům, hrál i za reprezentační celky do 20 a 21 let.

ČTK

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..