Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Fotbalová Slavia kvůli ptačí chřipce nepojede do Turecka

13. ledna 2006 20:33 - PRAHA

Fotbalisté pražské Slavie neodletí na herní soustředění do turecké Antalye, kam se měli vypravit 23. ledna. Vedení klubu plánovaný přípravný kemp zrušilo kvůli obavám z ptačí chřipky, kterou se v zemi podle posledních informací nakazilo zhruba dvacet lidí. Tři sourozenci nemoci podlehli. Místo tureckého soustředění slávisté zamíří do Německa.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

"Po vyhodnocení situace jsme se rozhodli změnit plány. Nechceme ohrozit tým," uvedl tiskový mluvčí klubu Alexandr Kliment. Slavia tak koncem ledna odjede do fotbalového centra v Parchimu, které leží 80 kilometrů od Berlína. Mužstvo by se tam mělo utkat s Hansou Rostock, Erfurtem, Kielem a dánským Esbjergem.

"I když je nebezpečí přenosu nákazy z člověka na člověka minimální, nemůžeme vyloučit přenos z infikovaných zvířat. Riziko je malé, je ale lepší mu předejít," řekl klubový lékař Miloš Barna.

Stejný krok jako vedení Slavie dnes učinili funkcionáři bukurešťských celků Rapidu a Dinama, Temešváru a Vasluje. Z totožného důvodu podle televizní stanice Realitatea přeložili přípravné kempy na Kypr, do Itálie a Španělska. Ptačí chřipka byla potvrzena i ve 23 obcích v Rumunska, ale na rozdíl od Turecka tam nejsou hlášeny žádné případy nákazy mezi lidmi.

Do turecké ligy v těchto dnech míří jeden fotbalista z české ligy za druhým, příznivé klimatické podmínky v zemi využívá řada klubů. V současnosti například trénuje v Kemeru s Borussií Dortmund Tomáš Rosický.

ČTK

ČT sport 0:0 Budějovice - Bohemians 1905 0:0   dnes 17:00
20201125T17:00:00+0100
Budějovice vs. Bohemians 1905
Budějovice vs. Bohemians 1905
Budějovice
Bohemians 1905

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..