Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Ligové milníky: Brněnská horečka začala skalpem Sparty

6. října 2016 13:42 - Praha

A pak že se historie neopakuje. Letenští v neděli remizovali na Zbrojovce 3:3 a výrazně si přitížili v bitvě o titul. V Brně to zkrátka Sparta nikdy neměla lehké. Třeba jako před dvaceti lety, kdy se na ni vyhecoval Večeřův tým. Právě vzájemnému duelu ze srpna 1996 je věnován další díl historických milníků fotbalové ePojisteni.cz ligy.

Brněnskou fotbalovou horečku v létě 1996 spouští prestižní duel s největším rivalem, pražskou Spartou. Pro Letenské se zápas vyvíjel nadějně, Mistr otevřel skóre a domácí Křivánek byl navíc vyloučen. Brno se však z šoku vzpamatovalo. Valnoha po krásné individuální akci vyrovnal a vzápětí se po červené pro Jarošíka vyrovnal i počet hráčů na hřišti.

V hustém lijáku pak nakonec mají více sil i štěstí domácí. Míč se zastavuje v kaluži a Maroši rozhoduje o výhře 2:1. Bezmála třicet tisíc brněnských fanoušků se tak potřetí za sebou raduje ze skalpu Sparty.

Za Lužánky tehdy chodilo běžně 30-40 tisíc diváků. „Podzim 1996 byl opravdu výjimečný, jak se nám dařilo. Sešla se výjimečná parta kluků. A vzhledem k tomu, jak nás fanoušci podporovali, věděl jsem už při nástupu na hřiště, že utkání zvládneme a vyhrajeme," vzpomíná trenér Karel Večeřa.

Zpátky v čase:
Franz zdolal klub svého srdce
Klokani převálcovali Spartu
Radův Jablonec šokoval Letnou
Došek nečekaným katem své Plzně
Vachoušek skolil své Teplice
Šmicer se dočkal titulu
Poslední Rosického derby
dos, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Výsledky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..