Rubriky:

FORTUNA:LIGA

Po rakouském tréninkovém drilu už se Vrbovi svěřenci nemohou dočkat prvních zápasů

11. července 2017 13:42 - Westendorf/Plzeň

Už jsou celí natěšení na první konfrontaci, která vyplní rakouské soustředění. „Je lepší hrát než jen trénovat,“ netají plzeňský Jan Kovařík, že dnešní duel s účastníkem druhé bundesligy Fürthem bude příjemným oživením kempu ve Westendorfu, kde se Vrbovi svěřenci chystají na novou sezónu. „Zatím jsem toho v novém angažmá moc neodchytal, takže se těším dvojnásob,“ přitakával i gólman Aleš Hruška, který vyměnil druholigovou Příbram za ambiciózní Viktorii.

 

Miroslav Chaloupka, ČTK

Zatímco mistrovskou Slavii, stejně jako Spartu provází během rakouského soustředění mediální humbuk zákonitě vyvolaný zvučnými jmény nakoupených legionářů, Plzeň se chystá v relativním klidu.

Vrba si podmínky pochvaluje

„V Plzni jsme střídali terén a posilovnu, během rakouského soustředění daleko víc využíváme hřiště. Zaměřujeme se na taktiku, pracujeme daleko víc s míčem, chystáme věci, které budu chtít vidět v soutěžních zápasech," nepopírá staronový kouč plzeňské Viktorie Pavel Vrba, že mu panující klid vyhovuje. Ostatně i proto vybral právě Westendorf.

„Zdejší prostředí známe, neboť jsme se tady v minulosti už připravovali. Ideální podmínky, prostředí i servis, který se neustále zlepšuje," pochvaluje si dosavadní průběh soustředění. I zdravotní stav některých hráčů se neustále zlepšuje, takže doufám, že i nadále bude vše pokračovat jen v dobrém."

„Jsme tady opravdu už poněkolikáté, takže věřím, že ve skvělých podmínkách se dobře připravíme na soutěžní podzim," potvrzuje Kovařík, který se v přípravě často objevuje na místě levého obránce.

„Je to pro mě podobné jako v záloze na křídle. Trenér prostě chce, abychom podporovali útok," nedělá z nové role vědu.

Dvě prověrky s Angličany

Spokojenost sálá i z brankáře Aleše Hrušky. „Však jsem také z plzeňského angažmá nadšený. A z rychlé adaptace také, protože byla naprosto bezproblémová. Teď už se těším na to, jak potáhneme s Viktorkou ligou i pohárovou Evropou."

Po dnešním utkání s Fürthem, které se hraje ve Westendorfu od 18 hodin, se Plzeň střetne v Rakousku s Wolverhamptonem a Watfordem.

„S anglickými celky to bude velmi cenná zkušenost. Naposledy jsme hráli v Lize mistrů s Manchesterem City a nedopadlo to dobře. Půjde o těžké zápasy, protože angličtí protivníci jsou vždy skvěle fyzicky přiopraveni," připouští Kovařík, že ty pravé přípravné testy teprve přijdou v neděli a příští středu.

zp, Sport.cz

Časová osa: Fortuna liga

Filtr článků - FORTUNA:LIGA


Fortuna liga 2019/2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..