Rubriky:

Fotbal

Beckham věří, že se navzdory odchodu do USA vrátí do reprezentace

2. března 2007 17:12 - LONDÝN

David Beckham věří, že by se navzdory přestupu do nepříliš prestižní americké ligy MLS mohl vrátit do sestavy anglické fotbalové reprezentace. Záložník Realu Madrid se v červnu, až mu vyprší smlouva se španělským klubem, stane posilou Los Angeles Galaxy.

Beckham také odmítl, že jde do USA v roli fotbalového mesiáše. "Jsem realista. Vždyť minimálně polovina Ameriky ani neví, kdo jsem. Byl bych hlupák, kdybych si myslel, že najednou budou lidi v zámoří z fotbalu šílet a že dostanu fotbal na úroveň baseballu nebo basketbalu," citovala v pátek Beckhama agentura AP.

Záložník, který si při pětiletém angažmá přijde podle odhadů na sto miliónů dolarů ročně, odmítl i názory, že by do Los Angeles mířil kvůli Hollywoodu a šoubyznysu. "Lidé si myslí, že všechny ty večírky, červené koberce a celebrity s manželkou Victorií milujeme, ale není to pravda," řekl fotbalista. "Mým hlavním cílem v Americe je ukázat dětem krásu fotbalu," dodal.

Beckham navíc stále věří, že se jednou vrátí do anglického národního týmu, z kterého ho po mistrovství světa v Německu vyřadil nový kouč Steve McClaren. "Já sám jsem nikdy reprezentační kariéru neukončil. Mým snem je zahrát si na zrekonstruovaném Wembley," řekl záložník.

"Bohužel to ale nezáleží jen na mně. Já můžu říct jediné: vždycky budu připravený za národní tým nastoupit," prohlásil Beckham, který za Anglii odehrál 94 utkání.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

1. liga
zítra 17:00 Karviná - Liberec Karviná - Liberec
La Liga
23.10.2016 9. kolo Real Madrid - Bilbao Real Madrid - Bilbao 2:1
Serie A
23.10.2016 9. kolo AS Řím - Palermo AS Řím - Palermo 4:1
dnes 20:45 Janov - AC Milán Janov - AC Milán
zítra 20:45 Chievo - Boloňa Chievo - Boloňa
zítra 20:45 Fiorentina - Crotone Fiorentina - Crotone
zítra 20:45 Inter - FC Turín Inter - FC Turín
zítra 20:45 Juventus - Sampdoria Juventus - Sampdoria
zítra 20:45 Lazio Řím - Cagliari Lazio Řím - Cagliari
zítra 20:45 Neapol - Empoli Neapol - Empoli
zítra 20:45 Pescara - Atalanta Pescara - Atalanta
zítra 20:45 Sassuolo - AS Řím Sassuolo - AS Řím