Rubriky:

Fotbal

Capello by mohl být jmenován trenérem Anglie do konce týdne

12. prosince 2007 12:06 - LONDÝN/PRAHA

Jednašedesátiletý Ital Fabio Capello ve středu poprvé oficiálně jednal s anglickou fotbalovou asociací o místo trenéra národního týmu. "Bylo to extrémně pozitivní jednání, bez žadných problémů," popisovala jednání anglická fotbalová asociace. Bývalý trenér Real Madridu, Juventusu, AC Milán a AS Řím již řekl, že by rád stal následníkem Steva McClarena, jehož angažmá skončilo po krachu v kvalifikaci na Euro 2008.

„Byl tu kontakt s Capellem a budou další,“ citují internetové stránky BBC komentátora Radio 5 Live footbal Jonathana Legarda. „Jestliže doba a podmínky kontraktu budou ve středu odsouhlaseny, Capello by mohl být představen jako nový trenér Anglie necelé čtyři týdny po neúspěchu Albionu v kvalifikaci na Euro 2008,“ pokračoval Legard.

Za nejvetšího Capellova rivala je považován Marcello Lippi, muž který dovedl Itálii k úspěchu na mistrovství světa v roce 2006. Bývalý manažer Chelsea Jose Mourinho byl v hledáčku anglické asociace, ale jeho námluvy ztroskotaly poté, co Portugalec nabídku odmítl. Neúspěšně dopadla i jednání s dalšími dvěma kandidáty, bývalým trenérem německé reprezentace Jürgenem Klinsmannem a manžerem Aston Villy Martinem O´Neillem.

Capello získal devět ligových titulů v jeho šestnáctileté kariéře kouče. Vyhrál Ligu mistrů s AC Milán v roce 1994, navíc byl také uznávaným hráčem, jako reprezentační záložník se dvaatřicetkrát radoval z výhry.

Dokáže z hráčů dostat maximum

Clarence Seedorf, jenž hrával za Real Madrid v době, kdy s ním Capello dokázal získat titul ve španělské La lize v roce 1997, řekl, že je to rozený vítěz a umí vyždímat ze svých hráčů maximum. „Jednou z jeho hlavních kvalit je to, že ze svých svěřenců dokáže dostat to nejlepší a zajistit, aby každému záleželo pouze na týmovém úspěchu,“ řekl 31letý Nizozemec a pokračoval: „On je velice, velice specifický ve věcech které chce a velmi konkrétní při požadavcích na každého hráče. Někdy Vás opravdu dotlačí až k samé hranici možností. Když je na tréninku, tak vždy vyžaduje stoprocentní nasazení, ne více ani méně. Také má mnoho zkušeností s velkými hráči, což je hodně důležité,“ uzavřel Seedorf.

Trenér londýnského Arsenalu Arséne Wenger věří, že Anglie si nemohla vybrat lepšího kandidáta na uvolněnou pozici. „Capello má silný charakter, jeho kvality jsou vynikající,“ složil kompliment svému kolegovi. „Jediný problém, který by mohl být je angličtina. Nevím jak je v ní dobrý, přitom velká část práce je komunikace s médii,“ vyjádřil obavu francouzský trenér.

jda, Sport.cz

Zrušit