Rubriky:

Fotbal

SOUTĚŽ ING HRAJU - Tomáš Galásek

26. května 2004 07:30

K dnešnímu dílu soutěže o reprezentační soupravu Puma, kterou jsme pro vás připravili v souvislosti s blížícím se mistrovstvím Evropy ve fotbale, připojujeme profil záložníka TOMÁŠE GALÁSKA.

 

archiv

Českou fotbalovou reprezentaci si v současnosti bez Tomáše Galáska dovede představit jen málokdo. Jak je defenzivní záložník pro národní tým důležitý, už několikrát zdůraznil i reprezentační trenér Karel Brückner. Není divu, Galásek září nejen v českém dresu, ale i v Ajaxu Amsterdam, kde patří ke klíčovým hráčům mužstva. Cesta jednatřicetiletého rodáka z Frýdku-Místku mezi hráče evropského formátu byla přitom více než trnitá.

Zlom v jeho kariéře nastal v létě 1996, kdy o bývalého kapitána reprezentační jednadvacítky projevil zájem nizozemský klub Willem II Tilburg. Funkcionáři Baníku Ostrava si byli ale dobře vědomi Galáskových kvalit, a hráče, kterému navíc na Bazalech stále běžela smlouva, nehodlali pustit. Vyšroubovali proto částku za jeho odchod na maximální výši.

To Galáska jen utvrdilo v tom, že po pěti letech v Baníku je čas změnit působiště. Společně s manželkou se sbalil a bez povolení klubu odjel do Nizozemska prozkoumat terén u svého nového možného zaměstnavatele. Hrát ale nemohl, kluby totiž stále nenacházely společnou řeč. Dres Tilburgu poprvé oblékl až po čtyřech měsících, kdy už byly všechny náležitosti vyřešeny.

V malém provinčním klubu se Galásek brzy stal oporou a dokonce dotáhl tým až k druhému místu v lize a účasti v Lize mistrů. Trenér Co Adriaanse si jej nemohl vynachválit, a když v létě 2000 odcházel do Ajaxu, neváhal vzít s sebou i českého záložníka.

Galásek se neztratil ani v nejslavnějším nizozemském klubu, a nějaký čas nosil na rukávu dokonce kapitánskou pásku. Trojnásobný vítěz nizozemské ligy žije stále v Tilburgu, kde s manželkou Sylvií vychovává dceru Denisu a syna Tomáše.

*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*SOUTĚŽ*

ING HRAJU - Základní informace

ING HRAJU je vědomostní soutěž, probíhající od 24. 5. do 15. 6. 2004, o fotbalových reprezentantech nominovaných na Euro 2004 v Portugalsku.

Můžeš vyhrát fotbalovou výbavu značky Puma jednoho z našich reprezentantů a k tomu ještě exkluzivní sadu pohlednic českých reprezentantů, tak jak je neznáš s překvapením.

Každý ze soutěžních dnů bude věnován jednomu nominovanému hráči. Informace o něm zjistíš v Denících Bohemia a Denících Moravia, ve vysílání Radia Impuls, na serverech Novinky.cz a Sport.cz a samozřejmě také na www.ing.cz a www.fandime.cz.

Ke každému fotbalistovi jsou připraveny 3 základní otázky a 1 otázka finálová.

Soutěží se pomocí SMS zpráv, takže se do soutěže zapojíš jednoduše - pošleš SMS ve tvaru "ING" na telefonní číslo "900 30 06" a otázky Ti už budou chodit samy, podle toho, jestli budeš odpovídat správně. Když na některou ze základních otázek odpovíš špatně, nevadí, otázka Ti přijde znovu a Ty už jednoduše odpovíš správně - jsou totiž jen dvě možnosti, A a B.

Pokud odpovíš na všechny 3 základní otázky správně, získáš garantovanou výhru - exkluzivní sadu pohlednic českých reprezentantů, tak jak je neznáš a k tomu Ti ještě přidáme překvapení, abys byl pořádný český fanoušek.

A hlavně! Postoupíš do finále dne - po 17. hodině Ti přijde SMS s finálovou otázkou. Teď už žádné možnosti na výběr nedostaneš. Vyzkoušíme Tvoje fotbalové znalosti, a pokud nebudeš znát odpověď, nevadí, můžeš si správnou odpověď najít na stránkách www.ing.cz! Když na finálovou otázku odpovíš správně a nejrychleji, máš vyhráno - oblékneš se jako jeden z fotbalových reprezentantů!

Zúčastnit se můžeš každý z 23 soutěžních dní.

Cena služby je 6,- Kč včetně DPH. Službu technicky zajišťuje Fincom-Materna Communications, a.s.

Zrušit


Časová osa: Fotbal

Filtr článků - Fotbal


Výsledkový mix:

Premier League
dnes 13:30 Leicester - Crystal Palace Leicester - Crystal Palace
dnes 16:00 Arsenal - Newcastle Arsenal - Newcastle
dnes 16:00 Brighton - Burnley Brighton - Burnley
dnes 16:00 Chelsea - Southampton Chelsea - Southampton
dnes 16:00 Stoke - West Ham Stoke - West Ham
dnes 16:00 Watford - Huddersfield Watford - Huddersfield
dnes 18:30 Manchester City - Tottenham Manchester City - Tottenham
La Liga
Včera 16. kolo Sevilla - Levante Sevilla - Levante 0:0
dnes 16:15 Bilbao - R. Sociedad Bilbao - R. Sociedad
dnes 18:30 Eibar - Valencie Eibar - Valencie
dnes 20:45 Atlético - Alavés Atlético - Alavés
Bundesliga
Včera 17. kolo Mönchengladbach - Hamburk Mönchengladbach - Hamburk 3:1
dnes 15:30 Augsburg - Freiburg Augsburg - Freiburg
dnes 15:30 Brémy - Mohuč Brémy - Mohuč
dnes 15:30 Frankfurt - Schalke Frankfurt - Schalke
dnes 15:30 Köln - Wolfsburg Köln - Wolfsburg
dnes 15:30 Stuttgart - Bayern Stuttgart - Bayern
dnes 18:30 Dortmund - Hoffenheim Dortmund - Hoffenheim
Serie A
dnes 15:00 Inter - Udinese Inter - Udinese
dnes 18:00 FC Turín - Neapol FC Turín - Neapol
dnes 20:45 AS Řím - Cagliari AS Řím - Cagliari