Dánové výrazně zvýšili diváckou kapacitu na kodaňské zápasy ME

10. června 2021 10:45 - Kodaň

Na zápasy fotbalového mistrovství Evropy v Kodani bude moci přijít do hlediště stadionu Parken až 25 000 diváků místo původně stanoveného maxima 15 900. Dohodla se na tom dánská vláda s většinou parlamentních stran. Národní fotbalový svaz nicméně z organizačních důvodů nepočítá s tím, že nově stanovenou kapacitu bude možné naplnit v prvním utkání, ve kterém již v sobotu domácí reprezentace přivítá Finsko.

 

Ritzau Scanpix, Reuters

"Je to nereálné. To nemůžeme stihnout a snad se nám to podaří na další zápasy," řekl stanici TV 2 Sport svazový ředitel Jakob Jensen.

V Kodani se budou hrát tři zápasy základní skupiny, ve kterých Dánové vedle severského rivala nastoupí také proti Belgii a Rusku, a jedno osmifinále. Hlediště stadionu Parken za normálních okolností pojme 38 000 diváků

ČTK

Časová osa: EURO - Mistrovství Evropy 2021

Filtr článků - ME 2021


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

           
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..