Rubriky:

Evropská liga

Kozel: Byl to divoký zápas, ale výsledek bereme

17. srpna 2007 10:06 - VÍDEŇ

Radost ze zlepšeného projevu v ofenzivě, ale zklamání z toho, že jeho tým dostal čtyři góly. Tak zhodnotil úvodní duel druhého předkola Poháru UEFA na hřišti Austrie Vídeň trenér jabloneckých fotbalistů Luboš Kozel, jehož tým ve čtvrtek v rakouské metropoli prohrál 3:4.

Kozla ale hlavně těšilo, že se Jablonec dokázal dvakrát otřepat z dvoubrankového vedení domácích a hlavně že si udržel slušné vyhlídky do odvety. O postupu se podle obou trenérů rozhodne až za dva týdny na Střelnici, po čtvrtku prý zdaleka není nic jasné.

Kozel byl po utkání rozpolcený. "Zápas byl divočejší, než jsme si mohli myslet. Ale nakonec ten výsledek vzhledem k průběhu brát musíme. Dvakrát jsme prohrávali o dvě branky, ale kluci se dokázali pokaždé do zápasu vrátit," uvedl Kozel na tiskové konferenci. "A nakonec jsme mohli i vyrovnat, kdyby Rilke proměnil svůj únik," připomněl Kozel promarněnou šanci jabloneckého útočníka.

Jablonecký kouč, jenž zažil premiéru na lavičce v evropských pohárech, byl překvapený střeleckým procitnutím svých svěřenců, kteří v úvodních dvou zápasech ligy nedokázali dát ani jeden gól. Ale starosti mu prý přidělala často chybující defenziva.

Obrana v lize byla lepší

"Určitě jsem nečekal, že tady dáme tři góly. Když jsme prohrávali o dva, tak to z nás najednou jakoby spadlo, hráli jsme mnohem rychleji a byli nebezpeční," chválil Kozel. "Ale abychom tady dokázali uhrát lepší výsledek, museli bychom se vyvarovat těch hrubek v obraně," poukázal Kozel na časté selhání obranné čtveřice. "Zase jsme dostali góly po standardce, tím jsme Austrii sami hned na začátku posadili na koně. Třetí gól jsme si také v podstatě dali sami. Přitom to je paradoxní. V lize jsme v obraně nehráli špatně, ale nedávali góly, dnes se to otočilo," uvedl po čtvrtečním zápase Kozel.

Kouč Austrie Georg Zellhofer také své hráče káral za mnoho chyb v defenzivě. "Dobře jsme sice hráli dopředu, ale dělali jsme kardinální chyby v defenzivě. A po vyrovnání Jablonce těsně před poločasem jsme to museli otevřít. Škoda, že jsme ve druhé půli neudrželi to vedení 4:2, každopádně inkasovat doma tři góly v pohárech je moc," řekl Zellhofer.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..