Rubriky:

Evropská liga

Živě

Zápas Poháru UEFA mezi Tbilisi a Austrií byl nakonec odložen

12. srpna 2008 16:33 - VÍDEŇ

Čtvrteční utkání 2. předkola Poháru UEFA mezi fotbalisty gruzínského WIT Tbilisi a Austrií Vídeň bylo zrušeno. Kvůli válečnému konfliktu Gruzie s Ruskem o Jižní Osetii byl zápas původně přeložen do Turecka, ale evropská fotbalová federace UEFA v úterý rozhodla zápas zrušit, jelikož gruzínští fotbalisté nemohou bezpečně odcestovat. O postupujícím se podle verdiktu UEFA rozhodne v jediném utkání hraném za dva týdny ve Vídni.

"Jelikož WIT není schopen zajistit bezpečné utkání a nemůže ani hrát na náhradním hřišti, rozhodli jsme se první utkání zrušit. Hrát se tak bude jen na jedno utkání 28. srpna ve Vídni," stojí v prohlášení UEFA.

UEFA o přeložení pohárového zápasu na neutrální území rozhodla již o víkendu s tím, že má Tbilisi nahlásit nové místo konání do nedělního večera. Náhradní variantu nakonec vybrala sama UEFA, která za dějiště vybrala město Rize na severovýchodě Turecka, kde působí fotbalový celek Rizespor.

V Gruzii se však situace vyvinula tak, že se hráči WIT Tbilisi nemohou do Turecka dostat. V minulých dnech z obavy před bombardováním hlavního gruzínského města dokonce trenér a šest zahraničních hráčů konkurenčního Dinama Tbilisi uprchlo ze země přes sousední Arménii.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..