Baroš pomohl penaltou Galatasarayi k výhře 5:0 v Evropské lize

Útočník Galatasaraye Istanbul Milan Baroš pomohl brankou k vysokému vítězství 5:0 v úvodním zápase 4. předkola Evropské ligy s Levadií Tallinn. Chvíle českého reprezentanta přišla deset minut po přestávce, kdy za stavu 2:0 skóroval z pokutového kopu - v poslední době své tradiční disciplíny. Domácí pak přidali ještě dvě branky a před odvetou v Estonsku mají na dosah postup do hlavní soutěže.

Timon Dobias z Košic (vlevo) a John Arne Riise z AS Řím

Fotbalisté Košic remizovali s AS Řím na svém hřišti 3:3. Domácí začali výborně a už v 5. minutě se dostali do vedení. Na brzkou trefu srbského záložníka Milinkoviče ale odpověděl kapitán italského celku Totti, který těsně před poločasem vyrovnal z penalty. V druhé části otočil skóre hostující forvard Menez, na dvoubrankový rozdíl zvýšil znovu Totti. Pak ale přišly chvíle košického útočníka Nováka, který během deseti minut v závěru dvěma góly vyrovnal a oživil naděje svého týmu do odvety.

Hamburk deklasoval v úvodním zápase 4. předkola druholigový francouzský Guingamp 5:1 na soupeřově hřišti a před odvetou je blízko postupu do hlavní soutěže. Německý celek rozhodl duel už v prvním poločase, ve kterém se trefili Guerrero a dvakrát Petrič. Chorvatský útočník završil hattrick v 86. minutě.

Celý zápas odehrál kapitán HSV David Jarolím, který obdržel na konci prvního poločasu žlutou kartu. Jeho spoluhráč David Rozehnal sledoval zápas opět jen z lavičky náhradníků.

Aston Villa prohrála překvapivě 0:1

Vítězství si z venku odvezl i Villarreal, který porazil nizozemskou Bredu 3:1. O branky "Žluté ponorky" se postarali Rossi, Ibagaza a v nastaveném čase Llorente. Španělský celek uspěl i přesto, že tamní soutěž startuje až jako jedna z posledních v Evropě 30. srpna.

Aston Villa naopak ve Vídni s místním Rapidem prohrála překvapivě 0:1. Podobu výsledku dal už v první minutě zápasu přesnou hlavičkou domácí bosenský útočník Jelavič.

Při remíze Heerenveenu na hřišti PAOK Soluň 1:1 se objevila v dresu nizozemského týmu hned trojice Čechů. V brance nastoupil Martin Lejsal, v záloze Michal Švec a v útoku Michal Papadopulos.

Útočník Basileje Marco Streller dokázal vstřelit čistý hattrick během sedmi minut a svému týmu, který na hřišti ázerbájdžánského Baku ještě v 70. minutě prohrával 0:1, zajistil před domácím zápasem slušný náskok 3:1.

Úvodní zápasy 4. předkola fotbalové Evropské ligy:
MFK Košice - AS Řím 3:3 (1:1)
Branky: 71. z penalty a 81. Novák, 5. Milinkovič - 38. z penalty a 67. Totti, 52. Menez.
Baku (Ázerb.) - Basilej (Švýc.) 1:3 (1:0)
BATE Borisov (Běl.) - Litex Loveč (Bulh.) 0:1 (0:0).
Bnei Yehuda (Izr.) - PSV Eindhoven 0:1 (0:1)
Branka: 23. Afellay.
Trabzonspor (Tur.) - Toulouse 1:3 (1:1)
Guingamp (Fr.) - Hamburk 1:5 (0:3)
Branky: 88. Hesl - 11., 26., 86. Petrič, 7. Guerrero, 51. Berg.
PAOK Soluň - Heerenveen 1:1 (0:1)
NAC Breda - Villarreal 1:3 (1:1)
Branky: 17. Loran - 14. Rossi, 49. Ibagaza, 90+2. Joseba Llorente
CSKA Sofia - Dynamo Moskva 0:0
Rapid Vídeň - Aston Villa 1:0 (1:0)
Branka: 1. Jelavič.
Sturm Štýrský Hradec - Metalist Charkov 1:1 (1:0)
Metalurg Doněck (Ukr.) - Austria Vídeň 2:2 (1:1)
Branky: 17. Ekeh, 90+2. Dimitrov - 8. Ačimovič, 48. Diabang.
Steaua Bukurešť - St. Patrick's (Ir.) 3:0 (0:0)
Twente Enschede - Karabach (Ázerb.) 3:1 (1:1)
Sivasspor - Šachtar Doněck (Ukr.) 0:3 (0:1)
Genk (Belg.) - Lille 1:2 (0:1)
FC Sion (Švýc.) - Fenerbahce Istanbul 0:2 (0:1)
Branky: 45. André Santos, 85. Kazim Kazim
Lech Poznaň - Bruggy 1:0 (0:0)
Galatasaray - Levadia Tallinn 5:0 (2:0)
Branky: 21. a 45. Keita, 56. z penalty Baroš, 78. Kewell, 88. Leitan vlastní
Lazio Řím - Elfsborg (Švéd.) 3:0 (2:0)
Branky: 24. Kolarov, 36. Zarate, 69. Mauri
Ajax Amsterodam - Slovan Bratislava 5:0 (2:0)
Branky: 43., 65., 79., a 84. Luis Suárez, 90+2 Donald
FC Janov - Odense (Dán.) 3:1 (1:0)
Benfica Lisabon - Vorskla Poltava (Ukr.) 4:0 (1:0)
Werder Brémy - FC Aktobe (Kaz.) 6:3 (3:2)
Branky: 28. a 67. Özil, 36. a 65. Naldo, 17. Boenisch, 60. Hugo Almeida - 21. a 32. Strukov, 87. Smakov
Dinamo Záhřeb - Heart of Midlothian 4:0 (2:0)
Fulham - Amkar Perm 3:1 (1:0)
Stabaek (Nor.) - Valencia 0:3 (0:2)
Branky: 29. Pablo Hernández, 35. Villa, 80. Joaquín
Nacional Funchal - Zenit Petrohrad 4:3 (2:1)
Branky: 30. Alberto, 37. Aurelio, 53. Silva, 73. Micael - 43. a 55. Semšov.
Athletic Bilbao - Tromsö 3:2 (0:1)