Rubriky:

Evropská liga

Letná se chystá na nájezd klužských Drákulů

20. října 2009 13:30 - PRAHA

Na domácí scéně znovu upadli do rozpaků, a tak se upínají k Evropské lize. Ani v ní už si fotbalisté Sparty nemohou dovolit žádné zaváhání. Po remíze s Eindhovenem a porážce v Kodani budou ve čtvrtek hrát s Kluží o zachování naděje. Jakákoliv bodová ztráta totiž postaví jejich šance na postup do roviny pusté teorie.

 

Michaela Říhová, Právo

Už je to téměř tradice. Do Kodaně odlétali fotbalisté Sparty po domácí plichtě s Plzní, na Kluž se zase chystají po šokující remíze s posledními Českými Budějovicemi. „Bojujeme na třech frontách a takový výsledek nám samozřejmě psychicky pomoci nemůže. Šance jsme proti Jihočechům měli, jenže defenzíva prostě zvítězila nad ofenzívou. Teď jde o to, abychom se do pohárového zápasu s Kluží dali dohromady a byli efektivnější,“ doufá trenér Jozef Chovanec.

Nejdřív na fotbal, potom na muzikál

Zápas se hraje ve čtvrtek od 19:00 a Letná se chystá na nájezd Drákulů. Při nákupu vstupenek v hodnotě nad 1500 Kč proto mají příznivci Sparty možnost získat lístky na poslední představení muzikálu Dracula v divadle Hybernia. Třeba při nákupu vstupenek v Zákaznickém centru v Generali Areně (jinde není možné tuto výhodu uplatnit) v hodnotě 1500 Kč dostane fanoušek ihned také dva poukazy na lístky na Draculu v hodnotě 699 Kč. Dárci krve pak mají po předložení průkazu dárce vstup zdarma, a to i na pokladnách v den utkání. Do středy mohou majitelé permanentních vstupenek uplatnit slevy 50% na nákup lístku.

„Spojení drákulovského příběhu s naším nadcházejícím utkáním v Evropské lize se nabízelo samo. Kluž neleží od Transylvánie, sídla obávaného rumunského hraběte, daleko… A co Čechům asociuje Rumunsko víc, než právě Dracula?“ říká mluvčí klubu Ondřej Kasík. „Navíc nám přijde velmi zajímavé nabídnout fanouškům kromě zážitků z ochozů fotbalového stadiónu také dojmy z hlediště divadelního. V případě vstupného zdarma pro dárce krve se nám také daří pomoci dobré věci.“

Pozor na Kluž, má formu

Rumunský soupeř představuje armádu fotbalistů z celého světa. Portugalský trenér Antonio Conceicao má na 22členné pohárové soupisce jen sedm Rumunů, dále následuje pět Portugalců, po třech Argentincích a Brazilcích, dva hráči z Pobřeží slonoviny, jeden Paraguayec a Slovák...

Kluž je v tabulce rumunské ligy druhá jen o skóre za Temešvárem, který bude v neděli hostit na domácím hřišti. „Bude to tam hodně těžké. Mají fakt dobrý mančaft a určitě to poznají i čeští fanoušci teď v zápase se Spartou,“ vzkázal domů Lukáš Magera, český útočník Temešváru.

Kluži se na rozdíl od Sparty generálka povedla na jedničku. V sobotu porazila ve šlágru rumunské ligy Rapid Bukurešť na jeho hřišti 4:1. Dva góly vstřelil brazilský útočník Nei, další přidali Muresan a Peralta. Tým nerozhodila ani ztráta gólmana Nuna Clara, který musel kvůli zranění pustit v 38. minutě do branky náhradníka Stancioiua.

Trenér Conceicao dal příležitost sestavě: Claro (38. Stancioiu) - Panin, Muresan, Cabrera, Edimar - Dani, Culio, Peralta, Deac (64. Dubarbier) - Nei (74. Mara), Traore.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..