Rubriky:

Evropská liga

Góly jsme Lille darovali, smutnil slávistický kouč Jarolím

17. prosince 2009 22:11 - LILLE

Kouč slávistických fotbalistů Karel Jarolím po porážce 1:3 v závěrečném duelu Evropské ligy ve francouzském Lille litoval, že jeho svěřenci zbytečnými chybami darovali soupeři v první půli dvougólové vedení. Pak už prý bylo těžké zápas otáčet.

 

Petr Horník, Právo

"První dvě branky jsme domácím v podstatě darovali. Věděli jsme o jejich kvalitách, co se týče ofenzivy, snažili jsme se na to připravit, ale vlastními chybami jsme je pustili do dvoubrankového vedení. S tak kvalitním soupeřem je pak těžké dotahovat," řekl Jarolím na tiskové konferenci po čtvrtečním utkání.

Mrzelo ho, že slávisté nedokázali v druhé půli po snížení přidat i vyrovnávací gól. "Tam nám trochu svitla naděje. Když jsme snížili na 1:2, měli jsme velmi slibnou standardní situaci a několik závarů. Kdybychom srovnali, psychická výhoda by byla na naší straně. To se nám bohužel nepodařilo, navíc jsme dostali třetí gól a o výsledku bylo rozhodnuto," pokračoval Jarolím.

Nechtěl spekulovat, jak moc jeho tým poznamenala dvoutýdenní pauza bez zápasového zatížení. "Samozřejmě bychom byli raději, kdybychom z toho nevypadli, ale nedalo se nic dělat a museli jsme se s tím vypořádat. Myslím si, že co se týče fyzické připravenosti, tak to bylo v pořádku. Ty situace, které se podepsaly na obdržených brankách, neměly s přestávkou nic společného," dodal Jarolím.

Jeho protějšek Rudi Garcia mohl slavit postup do jarních bojů. "Nebylo to až tak jednoduché, protože jsme věděli, že Slavia je velmi dobré mužstvo, které doma neprohrálo s Janovem ani s Valencií. Navíc jsme věděli, že fyzicky na tom budou lépe, což se potvrdilo. Naštěstí se nám podařilo dát tři góly a kvalifikovat se dál. Dokončili jsme započatou práci," liboval si kouč Lille.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..