Rubriky:

Evropská liga

Potupu Sparty zavinil lajdácký přístup hráčů

22. října 2010 08:51 - PRAHA

Jako by si sparťanští fotbalisté po hodině utkání Evropské ligy s Lausanne řekli, že se soupeř porazí sám. Takovým způsobem alespoň ve čtvrtek večer na Letné působili, když se nechali připravit o dvougólové vedení a uhráli jen remízu 3:3, která vážně narušila jejich postupové ambice.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Lajdácký přístup, hrubé individuální chyby včetně zkušených hráčů i selhání ve střeleckých šancích stály za kolapsem, po kterém domácí jen kroutili hlavami a zpytovali svědomí.

Tolik selhání jednotlivců, jako předvedli ve čtvrtek večer sparťané, by obyčejně vystačilo na několik zápasů. Těžko přitom hledat v nedávné minulosti klubu tak dobře rozehrané utkání a tragický závěr teď může Spartu při konečném účtování v polovině prosince mrzet.

Výhra na zlatém podnosu

Sparta měla výhru nachystanou na zlatém podnosu. Sice rychle prohrávala, ale ještě rychleji se vzápětí vyhoupla zpátky do sedla a soupeře třemi góly srazila do kolen. A přicházely i další šance. Nikdo v tu chvíli netušil, že za jejich nevyužití budou domácí nakonec tvrdě pykat. Nebylo divu, že hned po utkání se trenér Jozef Chovanec do svých svěřenců zostra pustil. Od 70. minuty bylo totiž zřetelně vidět, jak tým nabádá ke zhuštění prostoru ve středu hřiště, kde soupeř získával půdu po nohama. Jenže pokyny přišly vniveč.

Hrdinové pokazili zápas

Paradoxní pro sparťanský zápas bylo i to, že ho výrazně pokazili jeho původní hrdinové. Wilfried sice vstřelil dva góly, ale podepsal se pod dva inkasované. Kucka, autor zbývající sparťanské trefy, hodinu vládl trávníku, ale v závěru ztratil několikrát míč v nejhorším možném prostoru. K tomu Matějovský přes své technické přednosti nedokáže udržet míč u rohového praporku soupeře ve chvíli, když rozhodčí významně sleduje hodinky.

Nevole fanoušků se po celý zápas zaměřovala na Sionka, ale tomu bylo možné vyčíst všechno možné, jen ne netaktickou hru. Svoje střely z prvního poločasu měl sice tlačit níže, ale na pravém kraji hřiště odvedl mnohem více práce než na opačné straně Podaný, a ještě mohl v závěru rozhodnout. Čelil kritice, že měl přihrát před branku Matějovskému, ale spoluhráč stál v ofsajdu.

Sparta se domácí ztrátou dostala do nelehké pozice. Pokud hodlá naplnit postupové plány, bude muset k bezpodmínečné výhře z Lausanne ještě přidat nějaký bod navíc. Nejlépe počátkem prosince v Palermu, neboť nechávat rozuzlení až na poslední kolo a domácí zápas proti suverénnímu CSKA Moskva by bylo přinejmenším pošetilé.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..