Další miliony v tahu! Slavia bude šetřit, kouč vidí šanci, jak vydělat víc

27. srpna 2021 09:42 - Praha

Jackpot je dávno v tahu. A teď je fuč i vidina dalších milionů. Fotbalová Slavia musí řešit problém. Místo stovek milionů korun za Ligu mistrů přiteče do kasy vršovického klubu jen 75 „míčů" za start v lize Konferenční. Nafouknutý rozpočet mistrů z Vršovic před sezonou s ničím podobným nepočítal, co se tedy bude nyní v Edenu dít? Přijdou škrty a radikální korekce kádru? Trenér Jindřich Trpišovský se nechal po porážce s Legií ve Varšavě slyšet, že žádnou velkou potíž ohledně financí nevidí.

O2 TV Sport

Pražané přitom poprvé od sezony 2016/17 nebudou hrát skupinu jedné ze dvou nejprestižnějších klubových soutěží a musejí se spokojit s nově vzniklou Konferenční ligou. Za účast v její hlavní fázi je bonus 75 milionů korun, jenže za Ligu mistrů by se odměna počítala ve stovkách milionů, a to už je pořádný rozdíl. I za start v Evropské lize by byla odměna o sedmnáct milionů vyšší, a ani ty na ulici jen tak neleží...

Trpišovský ale po zpackaném duelu ve Varšavě vyjádřil přesvědčení, že vyřazení nebude mít vliv na ekonomiku a složení kádru pro podzim. „Z ekonomického hlediska může být Konferenční liga pro klub paradoxně výhodnější než Evropská. Už před Ligou mistrů jsme měli jasnou představu, s jakým kádrem jsme pak chtěli podzim absolvovat. Tohle s tím nesouvisí. Tady nám šlo o sportovní ambice, z pohledu ekonomiky to žádný rozdíl není, spíš naopak," mínil uznávaný kouč.

Slavia pod palbou! Přeplácíme hráče i trenéry, zuří fanoušek. Jak reagoval Tvrdík?

Realita je taková, že Slavii čeká utahování opasků a redukce kádru. Podle zdrojů Sport.cz se bude šetřit všude. Klub třeba podporoval futsalisty Slavie, šlo o částku v jednotkách milionů, teď už prý ale futsalová odnož dostala informaci, aby s žádnou finanční injekcí nepočítala. A to je jen střípek z mozaiky.

Já jsem to pokazil, kál se Tecl, když Slavia vyklidila pozice v Evropské lize

Kolik vydělaly české kluby
Tři české kluby se mohou těšit na finanční odměny za postup do základních skupin evropských pohárů. Sparta za účast ve skupině Evropské ligy kluby dostane v přepočtu zhruba 92 milionů korun, Slavia s Jabloncem v Konferenční lize vyinkasují o 17 milionů méně.

V kádru Slavie mělo panovat před čtvrtečním zápasem větší pnutí i kvůli finančním odměnám pro hráče. Prosakují totiž informace, že před sezonu v klubu nikdo nepočítal s tím, že by Slavia propadla až do nově vzniklé a nejméně ceněné evropské soutěže. I s touhle nepříjemností se musí sešívaní vypořádat. Je pochopitelně možné, že Trpišovského tým dobrými výsledky další peníze vydělá a dočká se jakési finanční náplasti, je ovšem zřejmé, že díry v rozpočtu bude řešit i odchody z kádru.

Byť se to vedení klubu zdráhá přiznat, třeba Peter Olayinka by se změně klubových barev nebránil už nějaký čas a potíž je jen v tom, že za něj zájemce nenabídl sumu, která by se zamlouvala vedení mistrovského klubu.

Před bitvou o Evropu má řadu slávistů hlavu zamotanou přestupovými možnostmi

rjm, Sport.cz

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..