Soupeř Liberce Dněpr vyhrál v ukrajinské lize 4:1

Dněpropetrovsk

Fotbalisté Dněpru Dněpropetrovsk porazili v ukrajinské lize nováčka Užhorod jasně 4:1. Soupeř Liberce ve 4. předkole Evropské ligy v pátém kole soutěže počtvrté naplno bodoval a ujal se vedení v neúplné tabulce. Celý zápas odehráli za vítěze český brankář Jan Laštůvka a obránce Ondřej Mazuch.

Dněpr poslal na vlastním hřišti do vedení ve 12. minutě krajní bek Roman Zozulja. Užhorod sice vyrovnal deset minut po přestávce, ale zbytek zápasu patřil domácím. Přesně mířili kapitán Ruslan Rotaň, brazilský záložník Giuliano a v nastavení opět Zozulja.

Španělský trenér Juande Ramos do utkání postavil sestavu: Laštůvka - Zozulja, Mazuch, Cheberjačko, Strinič - Giuliano, Alijev (70. Kravčenko), Rotaň, Olijnik (59. Konopljanka) - Mandzjuk (60. Kalinič), Matheus.

Liberec přivítá Dněpropetrovsk ve čtvrtek 23. srpna na stadionu U Nisy, o týden později odehraje odvetu na Ukrajině. Vítěz postoupí do základní skupiny Evropské ligy.