Atlético - Plzeň 1:0Plzeň bránila proti Atlétiku skvěle, pohroma přišla v nastavení

93. Rodriguez 1 : 0

Madrid

Statečný, ale marný boj. Fotbalisté Viktorie Plzeň podlehli ve čtvrtečním utkání Evropské ligy Atlétiku Madrid, když na půdě obhájce trofeje druhé nejprestižnějšího soutěže starého kontinentu inkasovali až ve třetí minutě nastavení po parádní dělovce Rodrígueze.

Cristian Rodriguez z Atlétika Madrid (s číslem 11) v objetí spoluhráčů poté, co vstřelil vítězný gól do sítě Plzně.

Plzeň do zápasu vstoupila bez zraněného kapitána Horvátha, jehož do hry nepustily přetrvávající problémy s lýtkovým svalem. Přesto hosté nebyli zalezlí jen na vlastní polovině, snažili se držet balón a vyrážet na zteč domácí branky. Borci Atlétika hrozili hlavně z křídel, když se opakovaně po sérii rychlých krátkých přihrávek dostali do přečíslení. Vyložená šance však nebyla k vidění ani na jedné straně, snad jen Emreho pokus z dvaceti metrů přiměl Kozáčika, aby zbystřil zrak, nicméně míč mezi tyče nemířil.

Domácí se pak hodně zlobili, když se po třiceti minutách po souboji s Limberským v pokutovém území složil Adrián López, ale sudí zůstal v klidu. Zato domácí tribuny lehce pískaly, když po centru Řezníka z pravé strany hlavičkoval Bakoš vedle. Vzápětí navíc zmařil Díaz rýsující se tutovku právě před slovenským útočníkem v plzeňských službách, k němuž po chybě domácích zadáků v rozehrávce směřovala před prázdnou branku přihrávka Hanouska.

Atlético odpovědělo bleskovým výpadem z levé strany, kdy se do pokutového území vřítil Adrián López a snažil se nachytat lehce vyběhnutého Kozáčika, míč se však jen otřel o horní stranu břevna a mířil do zámezí.

Procházkovu dělovku gólman zlikvidoval

Hned po přestávce Kozáčik zabrnkal na nervy spoluhráčům, když si v pokutovém území dovolil drzou zasekávačku před dotírajícím Costou. První skutečné nebezpeční druhého poločasu však přišlo až v 56. minutě na druhé straně, když Asenjo musel vyrážet dělovku Procházky z přímého kopu.

Domácí trenér Simeone se snažil hru svého týmu protkanou mnoha nepřesnostmi oživit dvojím střídáním, ale efekt byl dlouhé minuty mizivý. Obhájce trofeje, který se před zápasem pyšnil sérií třinácti vítězství v Evropské lize v řadě, dál trpěl při útočných výpadech chybějící přesností, a když už se na dostřel Kozáčika hráči Atlétika dostali, stačili hostující zadáci nebezpečí uhasit. V poslední minutě pak hlavičku Garcíi stačil Kozáčik na dvakrát zlikvidovat.

Když už se hosté téměř radovali z bodu, ztrestal faul Hory Rodríguez, proti jehož dělovce po rozehraném přímém kopu neměl Kozáčik nárok. Vrbovi svěřenci na body nedosáhli a v Madridu prohráli 0:1.

Atlético Madrid - Viktoria Plzeň 1:0 (0:0)
Branka: 90.+3 Rodríguez. Rozhodčí Gautier (Fr.), žluté karty: Gabi, Emre - Procházka. Diváci: 27 000.
Atlético: Asenjo - Oueslati (85. Saúl), Pulido, Díaz, Cisma - Koke (64. Tiago), Emre, Gabi, Rodríguez - Adrián López, Costa (61. Raúl Garcia). Trenér: Simeone.
Plzeň: Kozáčik - Řezník, Čišovský, Ševinský, Limberský - Procházka, Darida (90. Hejda) - Rajtoral (89. Hora), Hanousek, Ďuriš - Bakoš (90.+3 Štípek). Trenér: Vrba.