Rubriky:

Evropská liga

Mladá Boleslav začne boj o Evropskou ligu proti bosenskému týmu Široki Brijeg

10. července 2014 22:25 - Sarajevo

Fotbalisté Mladé Boleslavi se ve druhém předkole Evropské ligy podle očekávání vyhnou cestě do dalekého Ázerbájdžánu. Utkají se bosenským týmem Široki Brijeg, který v domácí odvetě prvního předkola porazil ázerbájdžánskou Gabalu 3:0. Úvodní zápas vyhrál 2:0 a bez problémů tak postoupil. Středočeský tým začne příští čtvrtek doma, o týden později se představí v Bosně a Hercegovině.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Druhý tým uplynulé sezóny bosenské ligy si výbornou pozici vypracoval už v úvodním duelu a doma porazil Gabalu ještě výraznějším rozdílem. Dvě branky vstřelil chorvatský útočník Mirko Marič, jednou se do sítě pohárového nováčka trefil záložník Goran Zakarič.

Dobré vzpomínky na Široki Brijeg má pražská Sparta, která v roce 2002 postoupila v Poháru UEFA po výsledcích 3:0 a 1:0. Naposledy vloni vyřadila bosenského soupeře - Željezničar Sarajevo - Plzeň ve druhém předkole Ligy mistrů.

Vedle Mladé Boleslavi ve druhém předkole Evropské ligy nastoupí také fotbalisté Liberce. Severočeši hned při losování získali jistotu, že se utkají s Košicemi.

Výsledky odvetných zápasů 1. předkola Evropské ligy
College Europa (Gibr.) - Vadúz (Licht.) 0:1 (0:0)
první zápas 0:3, postoupil Vadúz;
Fuglafjördur (Faer. ostr.) - Myllykosken Pallo-47 (Fin.) 0:0
první zápas 0:1, postoupil Myllykosken
Sligo Rovers (Ir.) - Banga (Lit.) 4:0 (1:0)
první zápas 0:0, postoupilo Sligo
Ferencváros Budapešť - Sliema Wanderers (Malta) 2:1 (1:0)
první zápas 1:1, postoupil Ferencváros
Koper (Slovin.) - Nikšič (Č. Hora) 4:0 (2:0)
první zápas 5:0, postoupil Koper
Libertas (S. Marino) - Botev Plovdiv (Bulh.) 0:2 (0:0)
první zápas 0:4, postoupil Botev
Široki Brijeg (Bosna) - Gabala (Ázerb.) 3:0 (2:0)
první zápas 2:0, postoupil Široki Brijeg
Dundalk (Ir.) - Jeunesse Esch (Luc.) 3:1 (3:0)
první zápas 2:0, postoupil Dundalk
Glenavon (S. Irsko) - FH Hafnarfjördur (Isl.) 2:3 (0:2)
první zápas 0:3, postoupil Hafnarfjördur
Metalurg Skopje - Santa Coloma (And.) 2:0 (2:0)
první zápas 3:0, postoupilo Skopje
Birkirkara (Malta) - Diosgyör (Maď.) 1:4 (1:1)
první zápas 1:2, postoupil Diosgyör
Kukësi (Alb.) - Kairat Almaty 0:0
první zápas 0:1, postoupil Kairat
Trnava - Hibernians (Malta) 5:0 (3:0)
první zápas 4:2, postoupila Trnava
Aberystwyth Town (Wales) - Derry City (Ir.) 0:5 (0:2)
první zápas 0:4, postoupilo Derry City
Bangor City (Wales) - Stjarnan (Isl.) 0:4 (0:0)
první zápas 0:4, postoupil Stjarnan
Zápas Litex Loveč (Bulh.) - FC Veris (Mold.) byl odložen kvůli silnému dešti.
Honka Espoo (Fin.) - Sillamäe Kalev (Est.) 3:2 po prodl. (2:1, 1:1)
první zápas 1:2, postoupilo Sillamäe
Daugava Riga - Aberdeen (Skot.) 0:3 (0:3)
první zápas 0:5, postoupil Aberdeen
Brommapojkarna (Švéd.) - VPS Vaasa (Fin.) 2:0 (0:0)
první zápas 1:2, postoupila Brommapojkarna
Flamurtari (Alb.) - Sioni (Gruz.) 1:2 (0:0)
první zápas 3:2, postoupilo Flamurtari
Fola Esch (Luc.) - IFK Göteborg 0:2 (0:0)
první zápas 0:0, postoupil Göteborg
Tromsö (Nor.) - Tartu FC Santos (Est.) 6:1 (3:1)
první zápas 7:0, postoupilo Tromsö
Zimbru Kišiněv - Škendija (Maked.) 2:0 (1:0)
první zápas 1:2, postoupilo Zimbru
Laci (Alb.) - Rudar Velenje (Slovin.) 1:1 (0:0), pen. 3:2
první zápas 1:1, postoupilo Laci
Budučnost Podgorica (Č. Hora) - Folgore/Falciano (S. Marino) 3:0 (1:0)
první zápas 2:1, postoupila Podgorica
FK Ekranas (Lit.) - Crusaders (S. Irsko) 1:2 (0:0)
první zápas 1:3, postoupili Crusaders
Lovčen (Č. Hora) - Željezničar Sarajevo 0:1 (0:0)
první zápas 0:0, postoupil Željezničar
Atlantas (Lit.) - FC Differdange (Luc.) 3:1 (1:0)
první zápas 0:1, postoupil Atlantas
Haugesund (Nor.) - Broughton (Wales) 2:1 (1:1)
první zápas 1:1, postoupil Haugesund
Čichura (Gruz.) - Turnovo (Maked.) 3:1 (1:1)
první zápas 1:0, postoupila Čichura
Inter Baku (Ázerb.) - FC Tiraspol (Mold.) 3:1 (0:1)
první zápas 3:2, postoupilo Baku
Jelgava (Lot.) - Rosenborg Trondheim 0:2 (0:1)
první zápas 0:4, postoupil Rosenborg
Nomme Kalju (Est.) - Fram Reykjavík 2:2 (1:1)
první zápas 1:0, postoupilo Kalju
Sant Julia (And.) - Čukarički (Srb.) 0:0
první zápas 0:4, postoupilo Čukarički
Mika (Arm.) - RNK Split 1:1 (1:0)
první zápas 0:2, postoupil Split
Daugava Daugavpils (Lot.) - Vikingur (Faer. ostr.) 1:1 (0:0)
první zápas 1:2, postoupil Vikingur
Karaganda (Kaz.) - Širak (Arm.) 4:0 (3:0)
první zápas 2:1, postoupila Karaganda
FC Astana (Kaz.) - Pjunik Jerevan 2:0 (1:0)
první zápas 4:1, postoupila Astana.
ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..