Rubriky:

Evropská liga

Kdybych se zaměřil na to, co píší média, nemohl bych vůbec dělat fotbal, řekl Uhrin

30. července 2014 11:24 - Praha

Viktoria Plzeň dnes dopoledne odletěla do Rumunska, kde ji čeká úvodní duel 3. předkola Evropské ligy s Ploještí. Její trenér Dušan Uhrin však bude hrát zřejmě o víc než o postup do play-off soutěže. Po nepříznivém vstupu Viktorie do sezóny se začalo spekulovat o jeho konci, před střetem s rumunským týmem má podle všeho nůž na krku. Případné vyřazení by jej mohlo stát místo.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Spekulace o vyhazovu samozřejmě vnímám. Jenže daleko přednější je pro mě soustředit se na zápas v Rumunsku, protože kdybych se zaměřil na to, co píší média, nemohl bych vůbec dělat fotbal," řekl Uhrin těsně před středečním odletem.

O jeho odvolání se začalo mluvit po sobotním utkání v Příbrami, kde Plzeň pouze remizovala 2:2. Týden předtím nezvládla Superpohár se Spartou (0:3). Po duelu u Litavky Uhrin prohlásil, že si musí s hráči popovídat, neboť pokud by si počínali podobně i v Ploješti, dopadla by Viktoria mnohem hůř. Promluvil jim tedy do duše?

„Ano, promluvili jsme si. Je to všechno o zodpovědnosti, o koncentraci. Stačí jeden moment, který podceníme, a srazí nás to dolů. V tom se musíme podstatně zlepšit. Když to shrnu, myslím, že v Příbrami jsme nehráli špatně, nicméně neproměnili jsme šance a dostali zbytečné góly. To už nesmíme připustit," podotkl kouč. Nyní se vrací do země, kde před nedávnem působil, v rumunské lize vedl týmy Temešváru a Kluže. Mužstvo Ploješti se však od té doby podstatně změnilo.

„Tehdy hrálo o záchranu, nyní o přední příčky. Je tam spousta kvalitních hráčů, nesmírně technicky dobře vybavených, v čele s rumunskou ikonou Adrianem Mutu. Záleží však na nás, jaké si utkání uděláme. Věřím, že zabereme a přivezeme si dobrý výsledek do odvety," dodal Uhrin.

Zápas v Ploješti, který nevysílá žádná česká televize, začíná ve čtvrtek od 20 hodin, on-line přenos můžete sledovat na Sport.cz.

neu, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..