Rubriky:

Evropská liga

Na Letné budu mít svůj fanklub, říká kapitán Neapole Hamšík

25. listopadu 2014 20:56 - Neapol/Praha

Záložník Marek Hamšík je nejen kapitánem, ale i fotbalovým mozkem SSC Neapol. Ve čtvrtek povede svůj tým v předposledním utkání skupiny Evropské ligy na Letné proti Spartě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Hodně se těším nejen do Prahy, ale hlavně na Letnou. Když jsem tam hrál naposledy, se slovenskou reprezentací tak jsme tam vyhráli v kvalifikaci o mistrovství světa 2010 2:1. Mám na ten stadión krásné vzpomínky a věřím, že ty čerstvé budou stejně pozitivní. Chceme tu s Neapolí vyhrát a potvrdit postup ze skupiny,“ přál si v exkluzivním rozhovoru pro Právo a Sport.cz.

Respektuje sílu Sparty, která v této sezóně vyhrála na Letné všechny zápasy kvalifikace Ligy mistrů i Evropské ligy. „Uděláme maximum, aby nás Sparta ničím nezaskočila. Pochopitelně doma bude mít obrovskou podporu fanoušků. Na Letné body moc nerozdává, všechno tu v evropských pohárech v této sezóně vyhrála. Očekávám od ní hodně ofenzivní fotbal. Myslím si, že by to mohl být dobrý zápas i pro diváky,“ konstatoval.

Na Letné bude mít i velkou podporu svých nejbližších a přátel. „Společně s tatínkem Richardem, který za mnou jezdí minimálně jednou za měsíc i do Itálie, jsme sehnali přes čtyřicet vstupenek, takže ze Slovenska přijede rodina a kamarádi, těch bude čtyřiadvacet. Asi dvacet přátel dorazí z Itálie. Budu tam mít docela silný fanklub,“ pravil s úsměvem.

Celý rozhovor s Markem Hamšíkem si přečtete ve středečním Právu. Hovoří v něm také o zákulisí slavného klubu a svoji roli kapitána. Dozvíte se, jak vycházejí se spoluhráčem Waltrem Garganem, který si vzal jeho sestru Michaelu a má, stejně jako on, dva malé kluky. Hamšík v obsáhlém interview také přiznává, že by bral naplnění „věštby“ Jaroslava Plašila, který řekl, že ve finále mistrovství Evropy 2016 se utká Česko se Slovenskem.

Karel Felt, Právo

Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..