Slovenské týmy v Poháru UEFA potopili krajané

Slovenské týmy ve čtvrtek ve 2. předkole fotbalového Poháru UEFA potopili jejich krajané. Banské Bystrici dal v Grodzisku jednou ze čtyř branek útočník Andrej Porázik, za Austrii vyrovnal v nastavení v Žilině nejlepší střelec loňského ročníku slovenské ligy Filip Šebo.

Další gól Bystrici při debaklu 1:4 dal český obránce Radim Wozniak, který do Dukly přišel před sezonou z Mladé Boleslavi. Ten ovšem mířil do vlastní sítě. Duel byl v mnohém zvláštním česko-slovenským propletencem. Na lavičce Bystrice sedí český kouč Václav Daněk, zatímco polský tým trénuje Slovák Dušan Radolský. Ten dnes vyslal na hřiště tři české legionáře: Lumíra Sedláčka, Radka Mynáře a Radima Sáblíka.

Žilina měla duel s Austrií Vídeň dlouho pod kontrolou. Vedla 1:0, ale během dvou minut nastavení dvakrát inkasovala a do hlavní soutěže má daleko blíž její soupeř, který v ní v minulé sezoně došel do čtvrtfinále.

Sionko byl ústřední postavou

I dnes byl stejně jako na jaře jeho ústřední postavou Libor Sionko. Český záložník střílel, centroval, zahrával trestné kopy, ale gólu se nedočkal. V 80. minutě jej nahradil Šebo, který odešel z Artmedie za hranice před pár týdny. Diváci jej přijali pískotem a kanonýr jim za deset minut odpověděl gólem v síti jejich týmu.

Mohuči, která v předkole startuje jako jeden z vítězů soutěže fair play, pomohl k výhře nad islandským Keflavíkem 2:0 Petr Ruman. Český záložník si dvacet minut před koncem došel pro penaltu, kterou jeho spoluhráč Babatz proměnil. Vlastimil Petržela dovedl svůj Petrohrad na hřišti Voříškova Paschingu k nadějné remíze 2:2.

Skvělý obrat se povedl hráčům Dněpru Dněpropetrovsk na hřišti Banancu Jerevan. Po poločase prohrávali 0:2, deset minut před koncem ještě 1:2, ale pak díky třem brankám v rozmezí tří minut dosáhli vítězství.

Výsledky 2. předkola:
MŠK Žilina - Austria Vídeň 1:2 (1:0)
Branky: 40. Bartoš - 90.+1 Šebo, 90.+2 Linz.
Sestava Žiliny: König - Čišovský, Labant, Švestka, Minarčík - Pekarík, Štrba, Doležaj, Gottwald, Barčík - Bartoš. Trenér: Pecze.
Baškimi Kumanovo (Mak.) - Maccabi Petach Tikva (Izr.) 0:5 (0:3)
Branky: 1. Megamanov, 10. Toema, 21. Mašijach, 70. Ederi, 90. Sarsúr.
APOEL Nikósie (Kypr) - Maccabi Tel Aviv 1:0 (0:0)
Branka: 64. Neofytu.
Zeta Golubovci (SČH) - Široki Brijeg (Bosna) 0:1 (0:0)
Branka: 90. Erceg.
Legia Varšava - FC Curych 0:1 (0:0)
Branka: 90. Keita. ČK: 19. Surma (Legia).
FC Kodaň - Carmarthen Town (Wal.) 2:0 (0:0)
Branky: 48. Álvaro, 55. Gravgaard.
Halmstads BK (Švéd.) - Linfield Belfast (Sev. Ir.) 1:1 (1:0)
Branky: 32. A. Johansson - 72. Kearney.
Brann Bergen (Nor.) - Allianssi Vantaa (Fin.) 0:0
Djurgaardens IF (Švéd.) - Cork City (Ir.) 1:1 (0:1)
Branky: 80. Amoah - 8. Fenn.
Rapid Bukurešť - Vardar Skopje (Mak.) 3:0 (1:0)
Branky: 44. a 50. D. Niculae, 67. Maldarasanu.
Esbjerg FB (Dán.) - Tromsö IL (Nor.) 0:1 (0:1)
Branky: 10. Strand.
FC Vadúz (Licht.) - Besiktas Istanbul 0:1 (0:1)
Branka: 12. Okan.
Litex Loveč (Bul.) - NK Rijeka (Chorv.) 1:0 (0:0)
Branka: 83. Želev.
Grasshoppers Curych - Wisla Plock (Pol.) 1:0 (0:0)
Branky: 68. Eduardo.
MyPa Myllykoski (Fin.) - Dundee United (Skot.) 0:0
Groclin Grodzisk (Pol.) - Dukla Banská Bystrica 4:1 (0:0)
Branky: 47. Rocki, 57. vlastní Wozniak, 68. Porázik, 83. Šlusarski - 73. Bažík.
Sestava Bystrice: Zajac - Svintek (69. Bukač), Wozniak, Páleník, Pančík - Vyskoč, Veselý, Pečovský, Leitner - Bažík - Jakubko. Trenér: Daněk.
FC Ašdod (Izr.) - NK Domžale (Slovin.) 2:2 (2:2)
Branky: 18. Rajovič, 32. Dika - 2. Stevanovič, 25. Sousa.
Metalurgs Liepaja (Lot.) - Racing Genk (Belg.) 2:3 (1:0)
Branky: 13. Kalonas, 82. Dobercovs z pen. - 47. Vandenbergh, 59. Daerden, 81. Stojanovič.
FC Midtjylland (Dán.) - B36 Tórshavn (Faer. ostr.) 2:1 (1:0)
Branky: 38. a 71. Kristensen - 77. Hojsted.
Inter Zaprešič (Chorv.) - Crvena Zvezda Bělehrad 1:3 (1:1)
Branky: 40. Pecelj - 21. a 49. Žigič, 81. Pantelič.
Nistru Otači (Mold.) - GAK Štýrský Hradec (Rak.) 0:2 (0:0)
Branky: 55. Schrott, 57. Ehmann.
OFK Bělehrad - Lokomotiv Plovdiv (Bul.) 2:1 (2:0)
Branky: 32. Kirovski, 39. Ivanovič. - 55. Kamburov. ČK: 74. Kamburov (Plovdiv).
Křídla sovětů Samara (Rus.) - BATE Borisov (Běl.) 2:0 (1:0)
Branky: 8. Adamu, 75. Husin.
Bananc Jerevan (Arm.) - Dněpr Dněpropetrovsk (Ukr.) 2:4 (2:0)
Branky: 23. a 43. Hakobjan - 82. a 83. Kornilenko, 49. Jezerskij, 85. Balabanov.