Rubriky:

Evropská liga

Slavia, Ostrava a Teplice se dozvědí soupeře v Poháru UEFA

26. srpna 2005 08:31 - MONTE CARLO

Fotbalisté pražské Slavie, Baníku Ostrava a Teplic se v pátek po 13. hodině dozvědí jména svých soupeřů v prvním kole Poháru UEFA. Zástupci Evropské fotbalové unie teprve během dopoledne oznámí rozdělení účastníků soutěže do košů a jejich nasazení.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Slávisté se budou pokoušet o úspěch v Poháru UEFA poté, co jim nevyšel ani pátý pokus probojovat se do Ligy mistrů. Účast v lukrativní soutěži jim unikla po středeční domácí porážce 0:2 s Anderlechtem Brusel.

Ostrava si zajistila start v Poháru UEFA vítězstvím v Poháru ČMFS. Teplice uspěly ve druhém předkole, v němž přešly přes MTZ RIPO Minsk.

Po slavnostním losování se večer v Monte Carlu uskuteční tradiční zápas o Superpohár mezi šampionem Ligy mistrů a vítězem Poháru UEFA. V roli favorita do utkání s CSKA Moskva nastoupí Liverpool, i když se jeho sestava hodně liší od té, v níž v květnu senzačně zdolal AC Milán. Chybí v ní mimo jiné i čeští fotbalisté Milan Baroš a Vladimír Šmicer, kteří v létě z klubu odešli.

Liverpool už Superpohár získal v letech 1977 a 2001. Pokud by vyhrál potřetí, zařadí se hned za AC Milán, jenž se chlubí čtyřmi prvenstvími.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..