Rubriky:

Evropská liga

Jarolím: Brácha nám bude na dálku držet palce

3. listopadu 2005 14:22

S vědomím, co může očekávat od soupeře, jde do čtvrtečního utkání proti CSKA Sofie záložník Lukáš Jarolím. Syn trenéra červenobílých věří, že Pražané nepříliš známého soupeře nepodcení a získají ve skupině A Poháru UEFA první body. "Budeme hrát jako proti zvučnějšímu týmu," říká Jarolím ml. v rozhovoru pro Právo.

Slavii čeká první zápas ve skupině A Poháru UEFA. Jak vzhlížíte k souboji s CSKA Sofia?
Vstup do soutěže je vždycky hrozně důležitý. Bylo by super, kdybychom první zápas vyhráli, určitě by nám to zvedlo sebevědomí. Hrajeme doma a pevně věřím, že urveme tři body. Musíme na soupeře vletět hned od začátku.

Čerpal jste informace o Sofii i od svého bratra Davida, který tam s Hamburkem v minulém kole 1:0 vyhrál?
Jasně, že jsme se spolu bavili, ale já ten zápas sledoval živě na satelitu, takže zhruba vím, co od soupeře můžeme čekat. Navíc jsme ještě všichni viděli sestřih na videu při taktické přípravě. Dojem na mě udělal hlavně marocký záložník Hiduíd, to je takový tvůrce hry. Ale snad by proti nám nastoupit neměl, je zraněný.

Jak skončí zápas Slavia Praha - CSKA Sofia?
Hlasujte v anketě pod článkem.

Co vám bratr poradil?
Nijak zvlášť jsme to nerozebírali. Hamburk hrál sice venku, ale CSKA prakticky do ničeho nepustil, měl zápas pod kontrolou. Hráči bulharského týmu ale nic nevzdávali, do poslední chvíle jezdili po zadku. Na druhou stranu byla v jejich hře spousta nepřesností.

Hamburk hraje ve čtvrtek doma se Stavangerem a váš bratr kvůli kartám usedne jen na tribunu. Bude vám a otci jako trenérovi aspoň na dálku fandit?
Určitě nám bude držet palce. I brácha by si přál, aby do dalších bojů postoupily Hamburk a Slavia.

CSKA není zrovna atraktivní soupeř. Nehrozí podcenění?
V žádném případě. Sice to není Monako nebo Hamburk, bulharskou ligu u nás tolik neznáme, ale v prvním kole Poháru UEFA vyřadila Leverkusen, což mluví za všechno. Budeme hrát jako proti zvučnějšímu týmu.

V jakém rozpoložení je mužstvo? Byla pondělní porážka v Brně vystřízlivěním z euforie po derby?
Je fakt, že jsme v euforii byli, i když ne nějak přehnané. V Brně jsme nic nevypustili, ale nevyšel nám začátek a od toho se vše odvíjelo. Nedá se nic dělat, jedeme dál. Chceme pokračovat v dobrých výkonech.

Jan Krůta, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..