Kapitán Piták zachránil Slavii remízu ve Stavangeru

STAVANGER-TV

S remízou 2:2 se vracejí fotbalisté Slavie z utkání Poháru UEFA na hřišti norského Vikingu Stavanger. Skóre otevřel Jihoafričan Nhleko, po vyrovnání Vlčka poslal domácí opět do vedení Gaarde. Vyrovnávací trefu zařídil sedm minut před koncem Piták po sérii šancí Stavangeru. V dalším utkání přivítá Slavia příští středu francouzské Monako.

Slavie přicestovala do Norska bez nachlazeného obránce Holeňáka a útočníka Adauta, který není na soupisce pro pohárové zápasy. Větší problémy měl anglický kouč domácích Hodgson. Pro zdravotní problémy postrádal Kanaďana Grandeho, útočníka Kovácse, obránce Lundqvista a brankářskou jedničku Bassa. Nastoupil už ale norský reprezentant Hangeland a další obránce Dahl.

Slavia zahájila aktivně, už ve třetí minutě si seřizoval mířidla kapitán Karel Piták. Za domácí odpovídal Fin Kopteff, jehož centr Slavia odvrátila na roh.

Oba celky hrály spíše opatrně, do šancí se ani jeden tým nedostával. Jihoafrický útočník domácích Nhleko si často pomáhal fauly, forvardům Slavie se nedařila kombinace... Hostům se zadařilo až ve 22. minutě. Jarolím vysunul po pravé straně Krajčíka, ten míč po průniku přihrál Pitákovi, tomu ale střela znovu nesedla.

Zápas jsme sledovali v online reportáži
Pohár UEFA: Viking Stavanger - Slavia Praha

Viking se ale šancí soupeře zaskočit nenechal. Ve 26. minutě se srazili uprostřed hřiště Hrdlička s Jarolímem, míč za obranu dostal od Gaardeho Toni Nhleko a chladnokrevně mezi nohama Kozáčika poslal Stavanger do vedení.

Gól domácí povzbudil a najednou bylo rušno i před slávistickou brankou. Vyrovnat ale mohl Hrdlička, který v dobré pozici po rohu Jarolíma hlavičkoval nedůrazně. Za okamžik odmítl vyrovnání Fořt, který po faulu na Pitáka a signálu Slavie netrefil stejně jako Vlček míč.

Vlček propálil vše

Štěstí měl v úvodu druhé půle Krajčík, který rukou zkoušel stáhnout pronikajícího Kopteffa, slovenský bek Slavie ale od maďarského rozhodčího karetní napomínání neinkasoval. A z protiútoku Slavia udeřila. Po centru Šventa podklouzl Pereira, míče se zmocnil Vlček a po chvilce váhání propálil vše co mu stálo v cestě.

Hosté se ale radovali jen pět minut. Kopteff si několikrát kličkou vychutnal Pitáka, předložil míč Allanu Gaardemu a ten technickou střelou z dvaceti metrů rozjásal domácí příznivce podruhé. Navíc mohl Nhleko přidat třetí gól, po sprinterském souboji se Suchým ale pohotovým lobem Kozáčikovu branku netrefil.

Piták zařídil dělení bodů

Zvýšit mohl i Östenstad po špatné Hubáčkově přihrávce. Vše v posledním okamžiku zachránil Suchý. Osamoceného norského střelce vychytal Kozáčik i deset minut před koncem.

Slavia byla v závěru pod mírným tlakem, dokázala ale překvapivě udeřit. Latka vyvezl míč, přihrál Krajčíkovi a po střele Šventa dorážel do odkryté branky kapitán hostí Karel Piták. Po několika slibných šancích Vikingu studená sprcha pro domácí.

Slavia si z Norska veze bod za remízu 2:2 a se čtyřmi body je na třetí příčce 1. skupiny.

Viking Stavanger - Slavia Praha 2:2 (1:0)
Branky: 26. Nhleko, 55. Gaarde - 50. Vlček, 83. Piták. Rozhodčí: Hanacsek - Kovacs, Nagy (všichni Maď.). ŽK. Hansen. Diváci: 7941.
Stavanger: Austbö - Dahl, Hangeland, Hansen, Pereira - Tengesdal, Nygaard, Gaarde, Kopteff - Östenstad, Nhleko (77. Berland). Trenér: Hodgson.
Slavia: Kozáčik - Krajčík, Latka, Suchý, Hubáček (79. Zábojník) - Piták, Hrdlička, L. Jarolím, Švento - Vlček (90. Gedeon), Fořt (68. Pešír). Trenér: K. Jarolím.