Rubriky:

Evropská liga

Všichni tři vedli, ani jeden nakonec nevyhrál. Češi mohli být Lize mistrů mnohem blíž

23. října 2015 18:04 - Praha

Jedno měli ve čtvrtek večer společné. Všichni tři čeští zástupci ve fotbalové Evropské lize aspoň na chvíli během svých zápasů 3. kola vedli. Kdyby Sparta, Plzeň a Liberec vedení udržely, sklidily by do národního koeficientu pořádnou porci bodů. Nepovedlo se, Sparta s Libercem braly jen remízu, Plzeň dokonce prohrála. Český pohárový fotbal tak sice dál živí naději na jednu přímou místenku do Ligy mistrů, ovšem s odstupem za svými konkurenty.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Jen Sparta může být spokojená. Remíza na půdě silného Schalke má zvuk. Jinde však bědují. Liberec už držel v rukou tři zlaté body, po skandální penaltě Groningenu v šesté minutě nastavení mu však zbyl jen jeden. A Plzeň nakonec možná klíčové utkání ve Vídni s Rapidem prohrála.

Aby si Češi polepšili v žebříčku koeficientů, který je určující pro nasazení do pohárů, budou potřebovat co nejsilnější zastoupení i v jarní vyřazovací části Evropské ligy. Situace se jim ovšem po první polovině odehraných zápasů ve skupinách spíš komplikuje.

Někde si dramatický závěr nepřejí, jinde ano

Sparta je druhá s optimistickým výhledem na postup. Po negativních zkušenostech z klíčových duelů na hřišti soupeřů by si však rozhodnutí určitě neměla nechávat až na poslední utkání v Nikósii...

Druhý je zatím i Liberec, jehož tým ovšem celý podzim decimuje neuvěřitelná kalvárie zranění. U Nisy budou naopak moc vděční, pokud si v závěrečném zápase doma s Marseille budou moci zahrát o všechno.

Plzeň je zatím až třetí - a aby se nemusela ohlížet na ostatní výsledky, potřebuje všechny tři zbývající zápasy vyhrát, což bude hlavně proti Villarrealu a Rapidu těžká šichta.

Žebříček koeficientů: 
11. Turecko 31,800
12. Švýcarsko 31,575
13. Česká republika 29,725
14. Řecko 28,300
15. Rumunsko 25,383
16. Rakousko 24,300
Umístění na 12. příčce jako poslední zaručuje přímý postup do LM, umístění na 15. příčce jako poslední zaručuje dvě místa v kvalifikaci LM. 

Turci a Švýcaři mají stále navrch

Celý trojlístek každopádně reálně usiluje o to, aby měl český šampión pro pohárový ročník 2017/18 zaručen přímý postup do Ligy mistrů.

Češi v žebříčku aktuálně figurují na třináctém místě s odstupem na magickou dvanáctou příčku, kterou zatím drží Švýcaři. Kousek před nimi jsou v dosahu i Turci. Ze čtrnácté pozice se zase na Čechy tlačí Řekové.

Právě 12. místo jako poslední zaručuje jednu místenku ve skupině Ligy mistrů. Při troše štěstí může i třinácté místo zajistit jackpot v podobě přímého postupu do milionářské soutěže - pouze v případě, že si vítězové Ligy mistrů i Evropské ligy zajistí přímý postup do LM také ve svých ligových soutěžích.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..