Midtjylland - Osmanlispor 0:1Procházka má s Osmanlisporem blíže do EL než Kadlec s Novákem

Play off o Evropskou ligu přineslo přímý souboj českých fotbalistů a po úvodním utkání 4. předkola má blíže k postupu Václav Procházka z Osmanlisporu, který zvítězil na hřišti Midtjyllandu 1:0. Dánskému celku nepomohli k lepšímu výsledku ani Václav Kadlec s Filipem Novákem. Všichni tři Češi odehráli celý zápas.

Václav Kadlec příchází na sraz české fotbalové reprezentace.

Jediný gól utkání padl ve 20. minutě, kdy Banggaard zamířil do vlastní branky po akci bývalého útočníka Liberce Delarge. Obrana dirigovaná Procházkou už těsnou výhru uhlídala, ačkoli měl Midtjylland ve druhé půli výraznou převahu.

Nejblíže postupu jsou Krasnodar, který doma porazil 4:0 Partizani Tiranu, a Rapid Vídeň. Ten uhrál stejný výsledek dokonce na hřišti slovenského mistra Trenčína. Hattrickem se o to postaral Louis Schaub.

Nový trenér Fenerbahce Istanbul Dick Advocaat začal angažmá výhrou 3:0 nad Grasshoppers Curych. Dvěma góly mu k tomu pomohl slovenský reprezentant Miroslav Stoch.

Karabach ve Švédsku prohrál

Karabach, který v boji o Ligu mistrů šťastně vyřadila Plzeň, prohrál 0:1 na hřišti Göteborgu. Škendija Tetoto, jež naopak přešla přes Mladou Boleslav, prohrála 1:2 v Gentu.

Jen remízu 1:1 uhrál West Ham United na hřišti rumunského celku Astra Giurgiu, když neudržel vedení po penaltě Nobleho. V závěru srovnal Alibec.