Fiorentina - Karabach 5:1Fiorentina i AS Řím jasně vyhrály, Southampton jen remizoval

Fotbalisté Fiorentiny deklasovali v zápase druhého kola Evropské ligy Karabach 5:1 a jsou v čele tabulky liberecké skupiny J před PAOK Soluň. Také další italský klub AS Řím jasně zvládl svůj zápas, Astru Giurgiu porazil 4:0 a plzeňskou skupinu E vede o skóre před Austrií Vídeň. V utkání skupiny K, v níž figuruje také pražská Sparta, Southampton remizoval 0:0 v Beer Ševě.

Mauro Zárate z Fiorentiny oslavuje druhý gól v utkání s Karabachem.

V počátku duelu na hřišti Fiorentiny byli hráči Karabachu mnohem aktivnější v zakončení, Quintana ani Ismajlov ale nemířili přesně. Po půlhodině hry si ale hosté zápas zkomplikovali, za hru rukou byl vyloučen stoper Junuszade.

Fiorentina přesilovku dosyta využila už v závěru prvního dějství, po kterém šla do šaten s tříbrankovým vedením. Dvěma trefami se prezentoval senegalský útočník Babacar, jeden gól přidal chorvatský reprezentant Kalinič.

V druhém poločase se navíc dvakrát prosadil střídající Zárate, za hosty vstřelil v nastavení čestný gól také hráč z lavičky Ndlovu.

Hned v páté minutě se v Římě do vedení mohla dostat Astra Giurgiu, Nicoaru ale natřikrát nepřekonal gólmana Alissona. Poté už dominoval domácí favorit, který do přestávky vstřelil dvě branky, jimž předcházel přímý kop Tottiho. Nejprve našel ve vápně Strootmana a v závěru poločasu gólman Lung sice vyrazil po kapitánově standardce míč do břevna, z dorážky se ale nemýlil stoper Fazio.

Krátce po změně stran si navíc vlastní gól vstřelil Fabrício a posléze po další Tottiho asistenci skóroval Salah.

Hapoel Beer Ševa v prvním kole překvapivě zvítězil v Miláně nad Interem a ani dnes nepovolil favoritovi naplno uspět. Se Southamptonem udržel bezbrankový výsledek, největší šanci měl navíc v 68. minutě izraelský celek, Meliksonův pokus ale skončil těsně vedle tyče Forsterovy branky.

Manchester United spasil Ibrahimovic

Manchesteru United se proti ukrajinské Zorji Luhaňsk dlouho nedařilo ohrozit branku, až v 69. minutě se dostal k hlavičce Ibrahimovic a vstřelil jediný gól zápasu. Švédský kanonýr se na evropském poli prosadil už za sedmý klub.

V základní sestavě Genku nastoupil obránce Jakub Brabec a mohl se radovat z výhry 3:1 nad Sassuolem. Postarali se o ni Karelis, Bailey a Buffel, za hosty pouze zkorigoval stav Politano. Zejména teprve devatenáctiletému jamajskému forvardovi Baileymu se v Evropské lize daří: včetně předkol se trefil v této sezóně už šestkrát.

Celý zápas odehrál v dresu Young Boys Bern český obránce Jan Lecjaks, jeho celek remizoval v Astaně také 0:0. Oba týmy tak získaly první bod. Kazašský celek na domácím hřišti v evropských soutěžích neprohrál už v desátém zápase za sebou.

Pouze na lavičce sledoval zápas na hřišti Curychu, který hraje druhou švýcarskou ligu, stoper Osmanlisporu Václav Procházka. Turecký celek prohrál 1:2, rozhodující branku dal 11 minut před koncem Čavuševič. Osmanlispor prohrál první soutěžní utkání v sezóně.

Ajax Amsterdam porazil díky brance osmnáctiletého Dolberga 1:0 Standard Lutych a poprvé od sezony 1995/96 zvítězil v prvních dvou zápasech skupiny evropského poháru. Václav Černý nebyl v nominaci Ajaxu.

Dundalk se stal prvním irským týmem, který zvítězil v základní skupině Evropské ligy. Nad izraelským Maccabi Tel Aviv vyhrál 1:0, když v 72. minutě rozhodl střídající Kilduff. Olympiakos Pireus poprvé na domácím hřišti podlehl kyperskému klubu, výhru APOELu Nikósie zařídil v desáté minutě Soteriu.

Fotbalová Evropská liga - 2. kolo základních skupin:
Skupina A:
Manchester United - Luhansk 1:0 (0:0)
Branka: 69. Ibrahimovic.
Fenerbahce - Feyenoord Rotterdam 1:0 (1:0)
Branka: 18. Emenike.
Skupina B:
Astana - Young Boys Bern 0:0
Olympiakos Pireus - APOEL Nikósie 0:1 (0:1)
Branka: 10. Soteriu.
Skupina C:
Gabala - Mohuč 2:3 (0:1)
Branky: 57. Gurbanov z pen., 62. Zenjov - 41. Muto, 68. Córdoba, 78. Öztunali.
St. Etienne - Anderlecht Brusel 1:1 (0:0)
Branky: 90.+4 Roux - 62. Tielemans z pen.
Skupina D:
Petrohrad - Alkmaar 5:0 (1:0)
Branky: 26. a 59. Kokorin, 48. Giuliano, 66. Criscito z pen., 80. Šatov.
Dundalk - Maccabi Tel Aviv 1:0 (0:0)
Branka: 72. Kilduff.
Skupina E:
AS Řím - Astra Giurgiu 4:0 (2:0)
Branky: 15. Strootman, 45.+2 Fazio, 47. vlastní Fabrício, 55. Salah.
AS Řím: Alisson - Peres (63. Florenzi), Manolas, Fazio, Jesus - Paredes, Strootman (69. Gerson) - Salah (57. Nainggolan), Totti, Perotti - Iturbe. Trenér: Spalletti.
Astra: Lung - Lazic (61. Niculae), Fabrício, Alves, Morais - Mansaly (46. Lovin), Seto, Sapunaru - Teixeira, Alibec, Nicoara (61. Budescu). Trenér: Sumudica.
Skupina F:
Genk - Sassuolo 3:1 (2:0)
Branky: 8. Karelis, 25. Bailey, 61. Buffel - 65. Politano.
Bilbao - Rapid Vídeň 1:0 (0:0)
Branka: 59. Etxebarria.
Skupina G:
Ajax Amsterdam - Standard Lutych 1:0 (1:0)
Branka: 28. Dolberg.
Celta Vigo - Panathinaikos Atény 2:0 (0:0)
Branky: 84. Guidetti, 89. Wass.
Skupina H:
Gent - Konyaspor 2:0 (2:0)
Branky: 17. Saief, 33. Neto.
Šachtar Doněck - Braga 2:0 (1:0)
Branky: 5. Stěpaněnko, 56. Kovalenko. ČK: 47. Fred (Šachtar).
Skupina I:
Schalke - Salcburk 3:1 (1:0)
Branky: 15. Goretzka, 47. vlastní Caleta-Car, 58. Höwedes - 72. Soriano.
Krasnodar - Nice 5:2 (2:1)
Branky: 33. a 65. z pen. Joaozinho, 86. a 90.+3 Ari, 22. Smolov - 43. Balotelli, 71. Cyprien.
Skupina J:
Fiorentina - Karabach 5:1 (3:0)
Branky: 39. a 45.+2 Babacar, 63. a 78. Zárate, 43. Kalinič - 90.+2 Ndlovu. ČK: 30. Junuszade (Karabach).
Fiorentina: Tatarusanu - Tomovič, De Maio, Salcedo - Tello, Sánchez (46. Vecino), Cristóforo, Olivera - Bernardeschi (61. Chiesa), Kalinič (61. Zárate) - Babacar. Trenér: Sousa.
Karabach: Šehič - Medveděv, Junuszade, Sadygov, Agolli - Míchel, Richard Almeida - Ismajlov (60. Muarem), Amirgulijev, Quintana (46. Gusejnov) - Reynaldo (84. Ndlovu). Trenér: Gurbanov.