Sassuolo - Genk 0:2Genk s Brabcem díky výhře v Sassuolu ovládl skupinu Evropské ligy

Sassuolo

Fotbalisté Genku s reprezentačním obráncem Jakubem Brabcem v dohrávce závěrečného šestého kola skupiny F Evropské ligy zvítězili na hřišti Sassuola 2:0 a do jarní vyřazovací fáze postoupili z prvního místa před Bilbaem. Zápas se v původním čtvrtečním termínu nehrál kvůli husté mlze v Itálii.

Čtyřiadvacetiletý stoper Brabec v tomto ročníku EL nastoupil popáté za sebou v základní sestavě. Belgický tým se dostal do vedení v 58. minutě, kdy se po Samattově přihrávce trefil pohotovou střelou Heynen. Deset minut před koncem přidal pojistku svým prvním gólem v evropských pohárech Trossard, kterého v ideální pozici našel Karelis.