Rubriky:

Evropská liga

Španělský tisk: Sevilla nešla po výhře, Espaňol si spravil chuť

20. října 2006 15:17 - MADRID

Španělské deníky ve svých pátečních vydáních střízlivě komentují výkony svých klubů na hřištích českých soupeřů ve čtvrtečních zápasech Poháru UEFA. Aktuálně nejlepší tým světového žebříčku Sevilla v Liberci podle médií nijak zvlášť neusilovala o vítězství a Espaňol si proti "rozhárané" Spartě spravil chuť po trápení v ligové soutěži.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

Obhájce vítězství v Poháru UEFA se letos soustředí především na úspěch v domácí soutěži, který zajišťuje místo v Lize mistrů. Do Liberce tak Sevilla nepřijela s cílem bezpodmínečně zvítězit. "Tvář Juandeho Ramose na lavičce a nulová nervozita hráčů na trávníku ukázaly, že remíza není špatný výsledek," komentoval dění na hřišti list El Mundo. V podobném duchu psal i El País. "Sevilla si dala oddech," napsal.

Sevilla prý k zisku bodu nepotřebovala předvést výkon, který jí pomohl k zisku Superpoháru a aktuálně čtvrtému místu ve španělské lize. "Seville stačila na likvidaci náporů Slovanu dobrá taktická práce," napsal El Mundo.

Upozornil však, že stadión U Nisy dříve nenabídl favoritům vlídné prostředí. "Prohrály tam Celta Vigo, Mallorca i Santander a v sezoně 2002-2003 tam dokonce hrozilo, že AC Milán zůstane bez Ligy mistrů," upozornil El Mundo. Jeho redaktoři ocenili kvalitu některých hráčů libereckého Slovanu. "Útočník Pospěch znamenal pro sevillskou obranu trvalé nebezpečí," poznamenali.

Liknavá Sparta

El País popsal herní projev Liberce jako atletický a snaživý. "Nakonec český tým ztrácel páru. Bylo to evidentní a dalo se to čekat, ale Sevilla toho nevyužila," dodal.

Barcelonský Espaňol si na rozdíl od Sevilly odváží z českého trávníku tři body za vírtězství 2:0 na Spartě. Podle El Munda to bylo velké a zasloužené vítězství španělského celku. "Espaňol zápas v podstatě kontroloval. Po penaltě následovaly nejlepší minuty barcelonského týmu, jemuž nahrávala rozháranost Sparty," komentoval list průběh zápasu.

Espaňol si v Poháru UEFA zlepšil špatnou náladu z nevydařeného vstupu do nejvyšší domácí soutěže, kde je po šesti kolech s jediným vítězstvím šestnáctý. "Espaňol se v lize trápí, ale v Praze se mohl nadechnout. Vítězství nad houževnatou, ale liknavou Spartou Valverdeho tým nastartovalo," napsal El País.

Výkon sparťanských fotbalistů španělská média nijak nenadchl. "Obvyklý účastník Ligy mistrů na svém stadiónu splasknul," konstatoval list El Mundo.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..