Evropské ligy

Slovenskou ligu vyhráli fotbalisté Slovanu Bratislava

13. května 2009 19:32 - BRATISLAVA

Fotbalisté Slovanu Bratislava se po desetileté přestávce stali mistry slovenské ligy. Prvenství si zajistili již čtyři kola před koncem sezony, když po středeční výhře 3:1 nad Nitrou mají nedostižný náskok. Z titulu se tak radují i čeští fotbalisté David Bičík, Radek Dosoudil a Dominik Rodinger.

Slovan proti Nitře těžil z povedeného úvodu zápasu, kdy po úvodním tlaku otevřel skóre v 18. minutě hlavou Slovák, navíc o minutu později vedení potvrdil po rychlé kombinační akci Halenár. Hosté však záhy snížili a Slovan se musel o výhru bát do úplného konce zápasu, než v nastavení potvrdil vítězství Kozák.

Výhra však ještě Slovanu jistotu nedávala, jelikož v tabulce druhá Žilina svůj zápas v Košicích zahájila o čtvrt hodiny později. Jenže potvrdila svou nepříliš dobrou formu z posledních týdnů, boj o teoretickou naději na titul vůbec nezvládla a prohrála 0:3. Slovan tak mohl začít slavit, přestože původně plánoval oslavy až na příští kolo.

Pro Slovan je titul o to cennější, že poukazuje na dobrou práci v klubu poté, co mužstvo v roce 2004 i vinou špatné ekonomické situace sestoupilo a muselo se probojovat zpět mezi elitu.

Slovenská fotbalová liga - 29. kolo:

Banská Bystrica - Zlaté Moravce 2:1 (23. Pančík, 89. Uškovič - 90.+2 Wisdom), Slovan Bratislava - Nitra 3:1 (18. Slovák, 19. Halenár, 90.+1 J. Kozák - 27. Glenda), Trnava - Prešov 0:3 (45. Piter-Bučko, 55. Čertík, 90. Katona), Košice - Žilina 3:0 (12. Cicman, 68. Škutka, 82. Milinkovič), Ružomberok - Artmedia Petržalka 3:0 (14. T. Sedlák, 67. Lačný, 77. Božok), Dubnica - Dunajská Streda 3:0 (30. J. Zápotoka, 41. Seye, 90. Ulrich).