Slovenskou ligu vyhráli fotbalisté Slovanu Bratislava

BRATISLAVA

Fotbalisté Slovanu Bratislava se po desetileté přestávce stali mistry slovenské ligy. Prvenství si zajistili již čtyři kola před koncem sezony, když po středeční výhře 3:1 nad Nitrou mají nedostižný náskok. Z titulu se tak radují i čeští fotbalisté David Bičík, Radek Dosoudil a Dominik Rodinger.

Slovan proti Nitře těžil z povedeného úvodu zápasu, kdy po úvodním tlaku otevřel skóre v 18. minutě hlavou Slovák, navíc o minutu později vedení potvrdil po rychlé kombinační akci Halenár. Hosté však záhy snížili a Slovan se musel o výhru bát do úplného konce zápasu, než v nastavení potvrdil vítězství Kozák.

Výhra však ještě Slovanu jistotu nedávala, jelikož v tabulce druhá Žilina svůj zápas v Košicích zahájila o čtvrt hodiny později. Jenže potvrdila svou nepříliš dobrou formu z posledních týdnů, boj o teoretickou naději na titul vůbec nezvládla a prohrála 0:3. Slovan tak mohl začít slavit, přestože původně plánoval oslavy až na příští kolo.

Pro Slovan je titul o to cennější, že poukazuje na dobrou práci v klubu poté, co mužstvo v roce 2004 i vinou špatné ekonomické situace sestoupilo a muselo se probojovat zpět mezi elitu.

Slovenská fotbalová liga - 29. kolo:
Banská Bystrica - Zlaté Moravce 2:1 (23. Pančík, 89. Uškovič - 90.+2 Wisdom), Slovan Bratislava - Nitra 3:1 (18. Slovák, 19. Halenár, 90.+1 J. Kozák - 27. Glenda), Trnava - Prešov 0:3 (45. Piter-Bučko, 55. Čertík, 90. Katona), Košice - Žilina 3:0 (12. Cicman, 68. Škutka, 82. Milinkovič), Ružomberok - Artmedia Petržalka 3:0 (14. T. Sedlák, 67. Lačný, 77. Božok), Dubnica - Dunajská Streda 3:0 (30. J. Zápotoka, 41. Seye, 90. Ulrich).