Rubriky:

Evropské ligy

Fanoušek zraněný při rvačce v Bělehradu zemřel

29. září 2009 15:03 - BĚLEHRAD

V Bělehradu v úterý zemřel francouzský fotbalový fanoušek, kterého před téměř dvěma týdny při bitce vážně zranili příznivci tamního Partizanu. Informovala o tom agentura Reuters. Osmadvacetiletý Brice Taton podle prohlášení bělehradské nemocnice podlehl vážným zraněním hlavy a hrudníku.

Ta utrpěl 17. září, kdy ho v Bělehradu před zápasem Evropské ligy s Toulouse napadli fanoušci Partizanu ocelovými tyčemi a baseballovými pálkami.

Taton byl zraněn při rvačce, které se před jedním barem v centru města zúčastnilo zhruba 30 příznivců Partizanu a 15 Francouzů. Dva fanoušci si odnesli z potyčky lehká zranění. Srbská policie pár dní po incidentu zatkla jedenáct účastníků bitky. Pokud budou usvědčeni z pokusu o vraždu, hrozí jim až čtyřicetileté vězení.

"Bereme to opravdu velmi vážně a budeme tvrdí," řekl srbský prezident Boris Tadič. Státní zástupce Slobodan Radovanovič, ministr vnitra Ivica Dačič a ministryně spravedlnosti Snežana Malovičová současně slíbili, že prosadí změny zákonů, aby k podobnému incidentu v budoucnu nedošlo.

Pomoc srbským úřadům nabídla i francouzská ministryně sportu Rama Yadeová. "Doufám, že lidé zodpovědní za tuhle vraždu budou tvrdě potrestáni," citovala její prohlášení agentura AP. Yadeová také uvedla, že má v plánu se sejít s prezidentem UEFA Michelem Platinim, kterému chce předložit návrhy pro tvrdší boj s násilím na fotbale.

Partizan nemá s fanoušky problémy poprvé. Předloni byl za incident svých příznivců dokonce vyloučen z Poháru UEFA. Tehdy musel být na deset minut přerušen zápas v Mostaru, neboť bělehradští výtržníci zranili na stadionu zhruba 40 lidí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy