Rubriky:

Evropské ligy

Petržela jde na Slovensko, bude trénovat fotbalisty Michalovců

17. června 2010 10:00 - BRATISLAVA

Český fotbalový trenér Vlastimil Petržela se vydává na další zahraniční angažmá. Od nové sezony povede slovenský druholigový celek Zemplín Michalovce. Informovala o tom slovenská média s tím, že se Petržela dohodl na roční smlouvě s opcí na další rok.

Sedmapadesátiletý Petržela patří mezi nejúspěšnější české trenéry. Největší slávu si vydobyl v Zenitu Petrohrad, který v roce 2003 a 2004 přivedl v ruské lize k druhému a třetímu místu a později také do čtvrtfinále Poháru UEFA. V zahraničí působil také v Něftči Baku.

"Ani jsem nikde nechtěl nyní působit. Počítal jsem, že si do zimy odpočinu a po skončení sezóny v Rusku nějaké angažmá přijde. Funkcionáři Michalovců byli ale téměř neoblomní, volali mi desetkrát týdně. Pro fotbal je tam veliké nadšení, mají nádherný stadion a skvělé mládežnické týmy," řekl Petržela, který angažmá na východě Slovenska bere jako výzvu a další zkušenost.

V uplynulé sezóně vedl druholigovou Viktorii Žižkov, v níž však kvůli neuspokojivým výsledkům na jaře skončil. V první lize naposledy trénoval do května 2007 Olomouc, předtím působil i na lavičce Slavie, Liberce, Sparty a Bohemians.

Podepsal sice roční smlouvu, ale s klauzulí o možnosti předčasného ukončení. "Jsme dohodnuti, že když přijde opravdu zajímavá nabídka z Ruska, tak ji mohu kdykoliv vypovědět a budu volný. Podle jednání jde ale o zdravý klub a na práci se těším," pokračoval Petržela, který za mužstvem odjede zřejmě v polovině příštího týdne. "Nejdříve musím dořešit všechny záležitosti, kterými jsem spojen se Žižkovem," dodal trenér.

Michalovce v minulé sezóně skončily šesté v tabulce první slovenské ligy, která je druhou nejvyšší soutěží po Corgoň lize. Od sestupu je dělilo pouhých sedm bodů, naopak na postup ztratily 29 bodů.

 

 

 

 

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy