Slovan završil mistrovskou sezónu výhrou, Šebou je králem střelců

BRATISLAVA

Už jistý mistr Slovan Bratislava zakončil slovenskou fotbalovou ligu vítězstvím 3:0 na hřišti Dunajské Stredy, o němž rozhodl už v prvním poločase. Dvěma góly se na výhře podílel kanonýr Filip Šebo, jenž vylepšil svou bilanci na 22 branek a ovládl tabulku střelců. O čtyři góly méně nastřílel druhý v pořadí český útočník Ondřej Smetana ze Senice.

Trenér Slovanu Bratislava Karel Jarolím

Právě Senica skončila druhá o sedm bodů za Slovanem, kterou k titulu i triumfu ve Slovenském poháru dovedl český kouč Karel Jarolím. Slovenský vicemistr završil soutěž výhrou 2:0 nad Zlatými Moravci, k níž přispěl gólem v 74. minutě český útočník Jaroslav Diviš.

Mezi střelce se zapsal i Libor Žůrek, který pomohl Prešovu k remíze 3:3 s Nitrou.

V posledním kole vyhráli oba kandidáti na sestup. Košice se udržely díky vítězství 1:0 nad loňským mistrem Žilinu. Nejvyšší soutěž opouští Dubnica navzdory výhře 2:0 nad Banskou Bystricí.

Slovenská fotbalová liga - 33. kolo:
Dubnica - Banská Bystrica 2:0 (6. M. Ižvolt, 76. M. Kuzma), Dunajská Streda - Slovan Bratislava 0:3 (28. a 39. Šebo, 14. Grendel), Košice - Žilina 1:0 (50. Diaby), Prešov - Nitra 3:3 (11. a 90. Bernardo, 29. Žůrek - 21. a 73. Mikuš, 13. Ivančík), Senica - Zlaté Moravce 2:0 (22. Pillár, 74. Diviš), Trnava - Ružomberok 0:0.