Rubriky:

Evropské ligy

Fotbalovému Leedsu hrozí krach

26. listopadu 2003 15:38 - LEEDS

Dluhy ve výši 79 miliónů liber (více než 3,5 miliardy korun) straší fotbalový klub Leeds United. Vedení se snaží najít společnou řeč s věřiteli o realizaci záchranných opatření, pokud k dohodě nedojde, bude muset požádat o ochranu před věřiteli. Ta je posledním krokem před vyhlášením bankrotu.

 

sports.mweb.co.th

Vedení Leedsu navíc nedávno oznámilo roční ztrátu ve výši 50 miliónů liber (přes dvě miliardy korun). V současné chvíli se klub snaží vypracovat splátkový kalendář, na který by věřitelé přistoupili, a do konce prosince chce najít nového akcionáře, který by přinesl potřebný kapitál.

Zatím k uspokojivým závěrům nedošlo, Leeds se však naděje nevzdává. "Pokud bychom se s věřiteli dohodli, slíbilo vedení klubu, že vytvoří provizorní tříměsíční finanční plán na fungování týmu a bude pracovat na dlouhodobé strategii financování klubu. Pokud však při jednáních neuspějeme, budeme muset požádat o ochranu před věřiteli," citovala agentura AP z oficiálního prohlášení klubu.

Situace Leedsu na fotbalovém trávníku přitom není o mnoho lepší. V nejvyšší anglické soutěži je tým poslední a funkcionáři stále nenašli stabilního nástupce trenéra Petera Reida, jenž byl propuštěn 10. listopadu po porážce 1:6 na hřišti Portsmouthu.

ČTK, Sport.cz

Zrušit