Salcburk rozstřílel Wiener Neustadt a slaví rakouský titul

Salcburk

Rakouská fotbalová liga - 35. kolo: Admira Trenkwalder - Ried 1:1, Austria Vídeň - Mattersburg 1:0, Kapfenberg - Rapid Vídeň 0:2, Wacker Innsbruck - Sturm Štýrský Hradec 1:1, Wiener Neustadt - Salcburk 1:5.

Fotbalisté Salcburku slaví čtvrtý mistrovský titul za posledních šest let. Jedno kolo před koncem nejvyšší domácí soutěže si prvenství zajistili kanonádou 5:1 na hřišti SC Wiener Neustadt.

Red Bull, za který hraje i bývalý slovenský křídelník Slavie Dušan Švento, vedl před druhým Rapidem Vídeň o šest bodů, ale drama nepřipustil a svůj náskok uhájil.

V dnešním duelu vedl díky dvěma gólům Maierhofera už v 19. minutě 2:0. Na snížení na 1:2 pak nezareagoval nervozitou, ale naopak třemi brankami po půli udělal z výsledku debakl.

Salcburk má v této sezoně šanci na domácí double, v poháru ho totiž příští neděli čeká finálový duel s Riedem.