Petrželův Petrohrad podlehl CSKA a vysněný titul se vzdálil

PETROHRAD

Fotbalisté Zenitu Petrohrad podlehli v pondělní dohrávce 27. kola ruské ligy na domácí půdě 0:3 CSKA Moskva a k vysněnému titulu mají nyní dost daleko. V čele tabulky má po cenné výhře CSKA tříbodový náskok na Lokomotiv, třetí Zenit ztrácí tři kola před koncem soutěže už pět bodů.

Moskevský klub vedl na vyprodaném petrohradském stadiónu od 12. minuty, kdy se po brejku trefil z malého vápna o břevno záložník Gusev.

V sestavě CSKA nechyběl Jiří Jarošík, jenž se v závěru první půle dostal do šance, ale v poslední chvíli mu jeden z obránců ukopl míč. Na postu ofenzívního záložníka odehrál velmi dobrý zápas, v 74. min. byl střídán.

V domácím týmu vedeném Vlastimilem Petrželou nastoupili v základu obránci Jan Flachbart, Pavel Mareš a Martin Horák. Radek Šírl a Lukáš Hartig do utkání nezasáhli, Horák byl navíc střídán po půlhodině hry.

Moskevský celek byl celý zápas lepší a po přestávce přidal další góly. Nejdřív se trefil z hranice šestnáctky Žirkov, tečku přidal v nastaveném čase po samostatné akci Brazilec Vagner.