Sýkora se uvedl v Bernu přihrávkou na vítězný gól v prodloužení

Bern

Úspěšný debut ve švýcarské hokejové lize má za sebou český útočník Petr Sýkora. Dvojnásobný mistr světa a dvojnásobný vítěz Stanleyova poháru pomohl Bernu přihrávkou na rozhodující gól k vítězství 4:3 v prodloužení nad Rapperswilem.

Petr Sýkora (na snímku ještě v dresu NJ Devils) se uvedl v Bernu skvěle.

Jednu asistenci si v dresu Bernu připsal i Jaroslav Bednář, za jehož přispění Rayn Gardner v 25. minutě zvýšil na 3:1. Hosté však dvěma góly v závěrečných dvou minutách normální hrací doby vyrovnali. Bod navíc zajistil Bernu jeho nejproduktivnější hráč Byron Ritchie, jenž se trefil po Sýkorově asistenci v 64. minutě.

Bern na druhém místě tabulky ztrácí tři body na Fribourg-Gottéron, který zvítězil 4:3 po samostatných nájezdech na ledě Davosu.

Luganu pomohl k vítězství 5:2 na ledě posledního Langnau Pavel Rosa, který si připsal gól a dvě asistence.